Miķeļdienas gadatirgus

29.09.2019 | plkst.10.00 - 15.00 Krustpils brīvdabas estrāde

Miķeļi latviešiem ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi, tāpēc diena un nakts ir vienā garumā un iestājas astronomiskais rudens. Zemkopim tas ir svarīgs pieturas punkts, ir padarīti nozīmīgākie lauku darbi un pienācis laiks savākto ražu celt saulītē, svinot ražas svētkus. Tirgū acis priecēs tuvākos un tāļākos Jēkabpils laukos augušu ķirbju kaudzes, ābolu, bumbieru, dzērveņu un brūkleņu grozi. Saimnieces piedāvās pašu gatavotus sierus, kārdinošus, spīdīgus pīrāgus un pašceptu maizi. Savukārt amatnieku teltīs būs iespējams atrast gan etnogrāfiskus, gan mūsdienīgus linu izstrādājumus, keramiku, rotas, koka karotes un daudz, daudz, daudz ko citu. Miķeļdienas gadatirgus gaisotni kuplinās arī skatuves programma ar dziesmām un dejām.

Varam pačukstēt, ka būs arī svarcēlāju klubs ar savu programmu, un viņi arī būs tie, kas mums palīdzēs nosvērt smagāko ķirbi. Skanēs mūzika, folkloras ansambļi skandēs dziesmas un dejotāji rudens lapu izkrāsotajā zālē griezīs dančus. Notiks šis viss un būs vēl daudz vairāk. Esam pārliecināti, ka tirgus apmeklētājiem laiks patīkami aizritēs gluži nemanot.

Ņem no dārza savu lielāko un smagāko ķirbi un brauc sacensties par oranžā rudens karaļa titulu, pirmajām trīs vietām garantētas vērtīgas balvas.

Tiekamies rudens lapu iekrāsotajā Krustpils brīvdabas estrādē jau pavisam drīz! Sagaidīsim rudeni kopā!

Uz gadatirgu aicina

Vita Artjomenko,

Krustpils kultūras nama pasākumu organizatore

Atpakaļ