“Noskaņa” piedalīsies koru konkursā Bratislavā

15.06.2016

Kurš gan Jēkabpilī kaut reizi kādā koncertā nav dzirdējis Krustpils kultūras nama jaukto kori “Noskaņa”? Bez šī amatierkolektīva nav iedomājami ne Jēkabpilī svinētie tradīciju pasākumi, ne pilsētas svētki, ne daudzi citi koncerti. Jau divdesmit otro gadu koris, kurā apvienoti 55 dažāda vecuma un profesiju dziedātāji, koncertē gan Jēkabpils pilsētā, gan ārpus tās, piedalās koru saietos dažādās Latvijas malās, kā arī kopš savas dibināšanas ir piedalījies visos Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

2011. gadā Starptautiskajā koru konkursā “Sudraba zvani” Daugavpilī koris ieguva II pakāpes diplomu, bet 2014. gadā Pasaules Koru olimpiādē izcīnīja Zelta diplomu. Ņemot vērā kora augsto māksliniecisko līmeni, jau pagājušajā gadā tika plānots, ka “Noskaņa” piedalīsies Starptautiskā koru konkursā, kas notiks festivāla “Slovakia Folk 2016” ietvaros Slovākijas pilsētā Bratislavā šogad laikā no 7. jūlija līdz 10. jūlijam.

Kora diriģente Ilze Bērziņa saka: “Šis konkurss ir vislabākā iespēja korim sevi parādīt starptautiski, jo konkursā ir jāizpilda tieši tautas dziesmas, kas “Noskaņai” sanāk vislabāk”.

Tāpēc šogad “Noskaņu” nedzirdēsim pilsētas svētku koncertā, jo jūlija sākumā koris dosies uz Bratislavu. Konkursā koris izpildīs četras latviešu tautas dziesmas, kā arī ar iepriekš sagatavotu 30 min. garu programmu uzstāsies koncertos dažādās Bratislavas koncertzālēs.

Novēlēsim mūsu korim veiksmi un panākumus šajā prestižajā konkursā!

Krustpils kultūras nama vadītāja

R.Kalniņa

Atpakaļ