Noslēdzies amatierteātru festivāls “LAIPA” Xl

01.12 - 31.12

Šis gads mums visiem ir izaicinošs. Teātru darbinieki, aktieri, režisori un scenogrāfi vai nu iepauzē darbu, vai meklē jaunus risinājumus, lai iepriecinātu teātra mīļus. Mēs esam pateicīgi, ka šī gada rudenī varējām sarīkot svētkus amatierteātriem un to dalībniekiem.

No 2. līdz 4. oktobrim Jēkabpils Tautas namā norisinājās vienpadsmitais amatierteātru festivāls “LAIPA”. Festivāls Jēkabpilī notiek kopš 1999. gada un tas ir iemantojis popularitāti gan amatierteātru trupu, gan skatītāju – jēkabpiliešu un pilsētas viesu – vidū.  Projekts ir noslēdzies un, tuvojoties gada nogalei, vēlamies vēlreiz teikt paldies festivāla radīšanā iesaistītajiem un apmeklētājiem. Festivālu atbalstīja Latvijas Valsts mežu atbalstītā Zemgales Kultūras programma.

Festivāla dalībnieki šogad bija teātra trupas no Jelgavas, Liepājas, Lubānas, Rēzeknes, Rīgas un Valkas. Mājinieki – Jēkabpils Tautas teātris – LAIPĀ skatītājus priecēja ar pirmizrādi – Aivona Menčela “Rudenīgo blūzu”. Trīs dienu laikā bija iespēja redzēt dažādas izrādes it visām gaumēm – traģikomēdijas, pasaku pieaugušajiem, multimediālu dzejas izrādi, situāciju komēdiju ar iespējamu skandālu, grotesku vēstījumu, kā arī izrādi-pastaigu.

Izrādes vērtēja eksperti – teātra režisors Juris Rijnieks, Nacionāla teātra aktrise Indra Burkovska, scenogrāfs Ivars Noviks.

Projektu atbalsta Latvijas Valsts mežu atbalstītā Zemgales Kultūras programma.

 

 

   

Atpakaļ