IESTUDĒJUMS “Skroderdienas Silmačos”

23.06.2016 - plkst.17.00 Krustpils brīvdabas estrāde

Jēkabpilī 23. jūnijā plkst. 17.00 Krustpils brīvdabas estrādē svinēsim Līgo svētkus ar uzvedumu “Skroderdienas Silmačos”, kam plkst. 22.00 sekos jestra Līgo balle visas nakts garumā ar grupas “Baltie Lāči” sniegtajiem priekšnesumiem.

Šis visbiežāk iestudētais latviešu orģināllugas iestudējums skatītājus lutinās ar izcilu aktieru ansambli: Ģirts Ķesteris, Zigurds Neimanis, Ieva Puķe, Dārta Daneviča, Regīna Devīte, Elīna Vāne, Gints Grāvelis, Imants Strads, Inta Tirole, Edgars Pujāts, Inese Ramute un Kārlis Neimanis. Lomās iejutīsies arī dziedātāji Nikolajs Puzikovs un Ieva Sutugova. Iestudējumu kuplinās arī vietējie deju un koru kolektīvi.

Blaumaņa lugas pirmsākumi nebūt nebija tik spoži – tā pirmoreiz uzvesta 1902. gadā Latviešu Biedrības namā, un kritiķi tai veltīja skarbus vārdus, sagādājot autoram ne vienu vien vilšanās pilnu brīdi. Tomēr īpašais Jāņu svētku gars, attiecību smalkumi un latviskā dzīvesziņa bijuši aktuāli cauri laikiem, iekarojuši skatītāju sirdis, un nu to varam saukt jau par tradīciju, kas liek mums dziedāt, pārdzīvot un smieties līdz asarām Jāņu ielīgošanas laikā.

Uzveduma producents Niks Volmārs min, ka “latvietis bez “Skroderdienām” nevar – tās iestudē atkal un atkal jau vairāk kā 100 gadus.” Līgo laikā ir ierasts just līdz Zārai un Joskem, Antonijai, Dūdaram, Aleksim un pārējiem emociju virpuļos, smieties līdz asarām un dziedāt.

Pasākumu atbalsta un lustīgu ielīgošanu novēl Ondo.lv.

Biļetes Biļešu Paradīzē http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/9544, kā arī norises vietās pirms pasākuma!

Biļešu cena 7 €, 10 €, 12 €, 15 €

Atpakaļ