Opera “Parīzes Dievmātes katedrāle”. Operas dienas Jēkabpilī

20.07.2019 | plkst.20.00 - 23.00 Krustpils brīvdabas estrāde

20.jūlijā Krustpils brīvdabas estrādē plkst. 20.00 Operas dienu Jēkabpilī ietvaros notiks Klaipēdas Valsts muzikālā teātra opera “Parīzes Dievmātes katedrāle”.

Šī gada Jēkabpils Operas dienu nozīmīgākais notikums Krustpils brīvdabas estrādē būs Klaipēdas Valsts muzikālā teātra operas iestudējums “Parīzes Dievmātes Katedrāle”.

“Parīzes Dievmātes Katedrāle” ir latviešu opera – melodrāma ar Zigmara Liepiņa mūziku un Kaspara Dimitera libretu pēc franču rakstnieka Viktora Igo romāna motīviem. Komponists Zigmars Liepiņš par operu 1997. gadā saņēma Lielo Mūzikas balvu. Operas pirmizrāde Latvijā notika 1997. gada 7. aprīlī; kopumā notika 90 izrādes. Operas kompaktdiska versija kļuva par pieprasītāko latviešu opermūzikas ierakstu.

 Galvenā operas uzveduma tēma ir mīlestība. Mīlestība, kas veltīta kādai jaunai un skaistai čigānmeitenei Esmeraldai, kura neskatoties uz to, ka ir tikai 16 gadus jauna, ir arī ļoti drosmīga. Esmeralda ir kā gaisā lidojoša pienenes sēkla: kā teikts iestudējumā, “Vai viņa ir cilvēks, vai pasaku tēls, vai iespējams eņģelis.” Daudzi cilvēki apskauž Esmeraldas skaistumu, daudzi to apbrīno, un ir tādi, kas sūta viņai lāstus. Liktenīga izrādās tikšanās ar katedrāles zvaniķi Kvazimodo, kurš sava dīvainā un kroplā izskata dēļ piesaista ļaužu uzmanību. Kvazimodo un Esmeraldas tikšanās ir divu šai pasaulei lieku cilvēku pēdējais ceļš pretī Dievmātes patvērumam, kur tos nesasniegs nekāds šīs zemes ļaunums.

  1. gadā opera iestudēta Klaipēdas Valsts muzikālajā teātrī. Kaislīgās operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” emocijas uz skatuves izspēlēs vieni no labākajiem Klaipēdas Valsts muzikālā teātra solistiem, kā arī viesmākslinieki.

Mūziku izpildīs teātra orķestris, galvenā diriģenta Tomasa Ambrozaitis vadībā.

Uzveduma režisors – Ramūnas Kaubrys.

Scenogrāfija – Artūras Šimonis.

Horeogrāfija – Aurelijus Liškauskas.

Mūzikālais direktors – Ilmārs H. Lapiņš.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļešu cenas 8 €, 10 €, 15 €, 20 €.

Biļeteshttps://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/73296

 

Projektu “VIII Operas dienas Jēkabpilī” atbalsta Latvijas Valsts mežu atbalstītā Zemgales kultūras programma 2019

 

Atpakaļ