Operas dienas Jēkabpilī

18.07 - 21.07

Parīzes Dievmātes katedrāle iemirdzēsies atkal savā krāšņumā un ātrāk, kā domāts, jau Jūlijā – Operas dienās Jēkabpilī! Operas dienas Jēkabpilī ir skaista tradīcija, kas šogad norisināsies jau 8. gadu. Šī ir iespēja pilsētniekiem un viesiem baudīt kvalitatīvu klasisko mūziku pašā vasaras vidū – no 18. līdz 21. jūlijam.

Pēc gada pārtraukuma Operas dienu galvenie notikumi atkal atgriežas Krustpils brīvdabas estrādē, kur saules stariem atmirdzot Daugavā, varēs baudīt populāro Zigmara Liepiņa operu “Parīzes Dievmātes katedrāle”

18.jūlijā plkst. 18.00 Jēkabpilī Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā notiks sakrālās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie talanti. Programmā vokālā kamermūzika, latviešu un ārzemju komponistu skaistākās operas ārijas. Koncertā muzicēs Edgars Auniņš ( tenors), Diāna Krēgere ( soprāns), koncertmeistare – Zane Volberga. Biļešu cena 3 €. Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē un pasākuma vietā pirms koncerta.

 19.jūlijā plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā notiks koncerts “Opera, operete un kino mūzika”. Koncertā uzstāsies soprāns Anta Jankovska ( Itālija), baritons Nauris Indzeris ( Latvija) un pavadošā grupa “Mecco – Opera”. Mūziku un vokālo dziedājumu papildinās pārsteidzošas un skaistas projekcijas. Biļešu cena 3 €. Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē.

 Sestdienas vakarā, 20. jūlijā, Krustpils brīvdabas estrādē plkst. 20.00 Operas dienu Jēkabpilī ietvaros notiks Zigmara Liepiņa operas izrāde “Parīzes Dievmātes katedrāle”, kuru iestudējis Klaipēdas Valsts muzikālais teātris.

“Parīzes Dievmātes Katedrāle” ir latviešu opera ar Zigmara Liepiņa mūziku un Kaspara Dimitera libretu pēc franču rakstnieka Viktora Igo romāna motīviem. 2012. gadā opera un tās stāsts uzrunājusi Klaipēdas Valsts muzikālajā teātra komandu, kur arī iestudēts uzvedums. Kaislīgās operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” emocijas Operas dienās Jēkabpilī izspēlēs labākie Klaipēdas Valsts muzikālā teātra solisti, teātra orķestris un viesmākslinieki. Šī uzveduma stāsts ir par mīlestību, kas veltīta kādai jaunai un skaistai čigānmeitenei Esmeraldai. Par viņas skaistumu brīnās un jautā: “Vai viņa ir cilvēks, vai pasaku tēls, vai iespējams eņģelis?” Liktenīga izrādās satikšanās ar katedrāles zvaniķi Kvazimodo, kurš sava dīvainā un kroplā izskata dēļ pievērš ļaužu uzmanību. Kvazimodo un Esmeraldas tikšanās ir divu šai pasaulei lieku cilvēku pēdējais ceļš pretī Dievmātes patvērumam, kur tos nesasniegs nekāds šīs zemes ļaunums.

Diriģents – Tomass Ambrozaitis.

Uzveduma režisors – Ramūnas Kaubrys.

Scenogrāfija – Artūras Šimonis.

Horeogrāfija – Aurelijus Liškauskas.

Mūzikālais direktors – Ilmārs H. Lapiņš.

 

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Biļešu cenas 8 €, 10 €, 15 €, 20 €.

 

Svētdien, 21. jūlijā, plkst. 15.00 Krustpils brīvdabas estrādē aicinām noskatīties krāšņu koncertuzvedumu ģimenēm un bērniem “Saldumu impērija”.

Hūgas kundzes bufetē ir vesela saldumu impērija – eklērkūkas, čupačupi, marmelādes, šokolādes un citi iemīļoti gardumi. Kā tie draudzējas un ķīvējas, ja kādam tie negaršo – tie taču ir radīti, lai iepriecinātu! Šis uzvedums patiks visiem, kam garšo saldumi, bet kam tad tie negaršo?
Uzvedumā piedalās bērnu vokālais ansamblis “Momo”, tautas deju ansamblis “Zelta sietiņš”, aktrise Anna Šteina ( izrādē Hūgas kundze) un komponists Valdis Zilveris.

Uzvedums patiks bērniem vecumā no 3 līdz 12 gadiem.
Uzveduma ilgums – 60 min, rotaļas pēc izrādes kopā ar pasaku tēliem – 45min
. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Biļetes cena 4 €, 6 €, 8 €.

Ģimenes biļete ( 4 cilvēki) 15 €.

 

Cilvēkam ar kustību traucējumiem un viņa pavadonim uz jebkuru no Operas dienu koncertiem – ieeja bez maksas. Lūgums pieteikties līdz 16. jūlijam, zvanot pa tālruni 65221152, darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Organizē Jēkabpils Kultūras pārvade.    

Projektu atbalsta Latvijas Valsts mežu atbalstītā Zemgales kultūras programma 2019.

 

 

Atpakaļ