Operas dienas Jēkabpilī. KONCERTS “Pusnakts Rīgā” – “Latvian Sound Quartet”

17.07.2018 - plkst.18.00

17. jūlijā plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā, atklājot Operas dienas Jēkabpilī, uzstāsies kvartets “Latvian Sound Quartet”. Latvian Sound Quartet sastāvā ir četras jaunas, mērķtiecīgas, talantīgas un enerģiskas mūziķes – obojiste Jana Zeļenska, vijolniece Līva Plociņa, čelliste Māra Botmane un pianiste Roksana Kenžejeva –, kuras kopā muzicē jau četrus gadus.

Simtgades noskaņās tapusī programma “Pusnakts Rīgā” īpašu uzmanību pievērš Latvijā dzīvojošo komponistu radītajai mūzikai. Tā kā kvarteta sastāvs ir īpašs un reti sastopams, tā repertuāru veido ne vien labi zināmu skaņdarbu aranžējumi, bet arī īpaši tam rakstīti jaundarbi, un divi no tiem rotā arī šo programmu. Jauni, izaicinoši un talantīgi komponisti skanēs blakus jau atzītiem un mīlētiem meistariem – tango un rumbas ritmi vīsies ar roku un tehno, bet tam visam pāri skanēs brīnišķīgas melodijas. Dedzīgums, temperaments, aizrautība un klausītāju šokēšana ieskicē šīs koncertprogrammas būtību.

Platons Buravickis skaņdarbā “Atklāsme” iekodējis tehno, tango un pat vēl asākus ritmus, bet Margarita Gapčenko ciklā “Dejas. Rīga” trāpīgi portretē labi zināmas Latvijas galvaspilsētas ielas. Un blakus šiem jauno komponistu darbiem likts leģendārais Imanta Zemzara opuss “Mazā rokmūzika” un Artura Maskata emocionālā partitūra “Pusnakts Rīgā”.

 

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, kā arī norises vietā pirms pasākuma

Biļetes cena 3 €

Cilvēkam ar kustību traucējumiem un viņa pavadonim uz jebkuru no Operas dienu koncertiem – ieeja bez maksas. Lūgums pieteikties līdz 16. jūlijam, zvanot pa tālruni 65221152, darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00.

 

Organizē: Jēkabpils Kultūras pārvade

Projektu “Baltijas akords. Operas dienas Jēkabpilī.” atbalsta Latvijas Valsts mežu atbalstītā Zemgales Kultūras programma”

Atpakaļ