Operas dienas Jēkabpilī – Dž. Rosīni opera “Seviljas bārddzinis”

23.07.2016 | plkst.20.00 - 23.00 Krustpils brīvdabas estrāde

23. jūlijā plkst. 20.00 Krustpils brīvdabas estrādē Krievijas Valsts kamermūzikas teātris “Sanktpēterburgas Opera” izrādīs Dž. Rosīni operu “Seviljas bārddzinis”. Uzveduma režisors – Krievijas Tautas mākslinieks Jurijs Aleksandrovs.

“Seviljas bārddzinis” ir viena no 19. gadsimta labākajām komiskajām operām, kas tapusi trīspadsmit dienu laikā, piedzīvojusi vai visas iespējamās neveiksmes pirmizrādē, sākot ar komponista nelabvēļu sarīkotu izsvilpšanu un beidzot ar Rozinas brunčos sapinušos kaķi, bet nu tā kļuvusi par vienu no visu laiku populārākajām muzikālajām komēdijām ar jokiem, pārģērbšanos un laimīgām beigām.

Divsimt gadu garumā “Seviļas bārddzinis” valdzina skatītājus ar neizsmeļamu asprātību, melodisku dāsnumu un virtuozu vokālo partiju mirdzumu. Straujā skatuves darbības dinamika, daudz komisku situāciju, sižets, kas pilns negaidītu pavērsienu, gluži kā dzīvē.

“Sanktpēterburgas Operas” mākslinieciskais direktors, šīs izrādes režisors ir Jurijs Aleksandrovs, viens no vadošajiem operas režisoriem Krievijā, kurš septiņreiz izpelnījies “Zelta Maskas” laureāta godu un iestudējis izrādes Vīnes operā, Metropolitēnā, Zalcburgā, Veronā, arī La Scala. Latvijā Aleksandrovs vairākkārt režisējis Operas svētkus Siguldā un nu jau piekto vasaru ar savu iestudējumu priecēs jēkabpiliešus un opermīļus no citām pilsētām.

Šī opera ir kā radīta “Sanktpēterburgas Operas” trupai – tai ir visi priekšnosacījumi, lai sagādātu skatītājiem neaizmirstamu piedzīvojumu. Režisors Jurijs Aleksandrovs, pazīstams ar neordināru operu partitūru interpretāciju, šoreiz uzvedis operu klasiskā stilā. “Līdz Rosīni ir jānonāk”, saka režisors, “Rosīni slikti dziedāt nevar. Mēs līdz Rosīni nonācām 27 gadus pēc teātra rašanās. Tagad ir izveidojusies komanda, kura var šo operu nospēlēt tā, kā tā jāspēlē. Jāteic arī, ka sadzīves komēdija pati par sevi interesanta ir vienmēr – mīlestība, greizsirdība, krāpšana..”

Lomās starptautisku konkursu laureāti: Dmitrijs Udi, Deniss Zakirovs, Irina Skaženika, Jurijs Borščovs un citi labi zināmi “Sanktpēterburgas Operas” teātra mākslinieki.

Izrādes garums 2 h 50 min

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv, to cena 8 €, 10 €, 15 €, 20 €

Biļetes bērniem līdz 12 gadu vecumam ir nopērkamas ar 50% atlaidi!

Cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vienam viņa pavadonim ieeja bez maksas. Pieteikties līdz 15. jūlijam zvanot pa tālruni 65221152 darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00!

Atpakaļ