PĀRCELTS!Andrejs Osokins koncertprogrammā “Osokins – Bēthovenam”

03.04.2021 - plkst.16.00 KRUSTPILS KULTŪRAS NAMS

Pasākums pārcelts. Datums tiks precizēts!

Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gadā pianists Andrejs Osokins viesosies visos Latvijas reģionos ar īpašu komponistam veltītu programmu Osokins – Bēthovenam”. Jēkabpilī koncerts notiks Krustpils kultūras namā šī gada 20. decembrī plkst. 16.00. Programmas pirmatskaņojums februārī notika Rīgā, Lielajā ģildē, mūziķi sagaidot ar ovācijām, taču vēlāk plānotā koncertu sērija tika pārtraukta epidemioloģiskās situācijas dēļ. 23. septembrī, ar izpārdotu koncertu IX Mūzikas un mākslas festivāla Daugavpils ReStArt 2020 ietvaros atsākās Bēthovena mūzikai veltītā koncerttūre.

Godu būt par vēstnesi sava iemīļotā komponista mūzikai Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gadā uzņēmies viens no Latvijas talantīgākajiem pianistiem Andrejs Osokins. Pielāgojoties šī gada mainīgajām iespējām un turpinot aktīvu koncertdarbību, vēl pērnajā gadā ieguldītais darbs, gatavojot programmu koncertiem gan Latvijā, gan ārvalstīs, šoruden vainagojas ar iespēju koncertiem izskanēt reģionālajās koncertzālēs. Tas iespējams īpaši pateicoties pašvaldību interesei, atbalstam un kultūras centru vadītāju augstajam pilsētu kultūras dzīves organizēšanas līmenim.

Programmas centrā ir mītiem un leģendām apvītā «Sonata quasi una fantasia» jeb slavenā Mēnesnīcas sonāte. Skaņdarba mūzika ir ļoti cilvēciska, personiska un – pārlaicīga. Šī sonāte aizsāk vienu būtisku romantiskās mūzikas atzaru – elēģiska vērojuma sprieguma uzlādēto būtību. Kopā ar šo monumentālo šedevru koncertā skanēs Bēthovena elegantās klavieru skices: nieciņi, jeb Bagateles un visiem jau no skolas gadiem tik ļoti pazīstamais skaņdarbs “Elīzei”. Kā arka koncertu ieskaus Bēthovena mūža iedvesmas – Volfganga Amadeja Mocarta filigrānā, ēteriski smeldzīgā Fantāzija do minorā un Bēthovena sekotāju un viņa tradīciju turpinatāju – Roberta Šūmaņa, Sergeja Rahmaninova un Friderika Šopēna liriskās miniatūras – katra, kā nepieradinātās dvēseles mīlestības apliecinājums.

Pasaule ir mainījusies. Tagad daudz nav vajadzīgs – tikai ļoti labas klavieres. Jo koncertzālēs, kur ir brīnišķīgas klavieres var atskaņot brīnišķīgas programmas. Bēthovena mūzikai veltītos koncertus es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību. 2020. gads ir veltīts Bēthovena dižajam garam un, kas zina, varbūt viņš patiešām tur būs kopā ar mums.”

Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/85666

 

Atpakaļ