Pasaku vakars. Anna Brigadere “Sprīdītis”

21.07.2022 - plkst.18.00 Mežrūpnieku iela 2

21. un 22. jūlijā plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā, Mēzrūpnieku ielā 2, īpaši radītā mājīgā atmosfērā ģimenes ar bērniem aicinām uz Pasaku vakariem, kuros šoreiz dzīvosim līdzi latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugas “Sprīdītis” varoņiem. Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, pasākums notiks pagalmā. Aicinām līdzi ņemt krāsainos zīmuļus!

Rakstnieces Annas Brigaderes vārds ir cieši saistīts ar Tērveti. Tieši varenais Latvijas augstāko priežu sils, kas noslēpumaini, bet lepni un spēkpilni ieskauj Tērvetes trīs pilskalnus, iedvesmoja rakstnieci 1903. gada nogalē triju diennakšu laikā uzrakstīt pasaku lugu “Sprīdītis”. Mazais un ņiprais Sprīdītis jau vairāk kā gadsimtu ikvienu aicina savas Laimīgās zemes meklējumos.

Pasaku luga „Sprīdītis” stāsta mums par puisēnu, kuram nākas dzīvot pie nejaukās pamātes un jau agri Sprīdītim jāsāk pašam rūpēties par sevi, tāpēc Sprīdītis izlemj doties pasaulē laimi meklēt. Viņa vārds liecina par viņa izskatu – teju vai sprīdi garš (tātad mazs augumā) –, bet lai vai kā – viņš mums atkal un atkal pierāda latviešu ticējumos un tautasdziesmās apdziedāto gudrību, ka mazs cinītis gāž lielu vezumu.

Biļetes iespējams iegādāties pirms pasākuma. Biļetes cena 2 . 


Latviešu rakstnieces Annas Brigaderes “Sprīdītis” ir viena no spilgtākajām bērnu auditorijai domātajām lugām; tā ir pasaka septiņos tēlojumos, kas tapusi latviešu dramaturģijas sākumposmā. Rīgas Latviešu teātrī pakāpeniski nostiprinājās tradīcija regulāri veidot Ziemassvētku iestudējumus, kas piemēroti ģimenes apmeklējumam, tomēr galvenokārt tika izrādītas tulkotas lugas. 1903. gadā teātris vērsās ar aicinājumu pie A. Brigaderes tulkot kādu lugu, kas būtu noderīga šādam iestudējumam. Rakstniece tomēr izšķīrās par oriģināldarba rakstīšanu, un tapa pirmā no viņas populārajām pasaku lugām “Sprīdītis”, kas izpelnījās lielu ievērību.

Atpakaļ