Pasākumi decembrī Jēkabpils pilsēta un Jēkabpils novadā

02.12 - 31.12

Decembrī uzsākam ceļu uz gaismu. Gluži kā sveces liesmiņas, kas nedēļu no nedēļas – līdz pat Ziemassvētkiem – cita pēc citas iedegsies Adventa vainagos mūsu mājās, tā arī pilsētā katru nedēļu atklāsies kāds jauns objekts.

Otrās adventes nedēļā Vecpilsētas laukumu izrotās pilsētas Ziemassvētku egle. Arī šogad, gaidot Ziemassvētkus, Kena estrāde 3. adventē iemirdzēsies un aicinās apmeklētājus paviesoties ziemas pasakā.

Krustpils kultūras namā, kas arī tērpsies svētku rotā, notiks skaisti un skanīgi Ziemassvētku laikam veltīti koncerti. Līdz pat 20. decembrim Krustpils kultūras namā apskatāma gleznotāju Rutas Štelmaheres un Mētras Štelmaheres darbu  izstāde „Latvijas ainava”. Izstādi var aplūkot no pirmdienas līdz piektdienai, plkst. 10.00 – 13.00; 16.00 – 18.00.

  1. decembrī Krustpils kultūras namā muzicēs pianists Andrejs Osokins ar koncertprogrammu “Osokins – Bēthovenam”.
  2. decembrī plkst. 18.00 Krustpils kultūras namā aicinām uz Ziemassvētku izrādi bērniem “Kā kļūt par Ziemassvētku vecīša palīgu”. Caur āķīgiem uzdevumiem un skanīgām dziesmām dosimies neaizmirstamā piedzīvojumā un visi kopā kļūsim par Ziemassvētku vecīša brašajiem palīgiem! Biļetes ir jāiegādājas katram apmeklētajam, neatkarīgi no vecuma!

 

Savukārt 17. decembrī plkst. 18.00 notiks Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde “ Oligarhs”, bet 18. decembrī plkst. 17.00 Krustpils kultūras namā aicinām uz jaunā Ivo Fomina albuma “Cilvēks” koncertu.

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, plkst. 16.00 Krustpils kultūras namā aicinām uz Vecgada koncertu “Lai dzirkstī”.  Klausītājus koncertā ar skaistākajām ārijām un populārākajiem duetiem no iemīļotām operām un operetēm priecēs burvīgā soprāna īpašniece Laima Krīgere (Austrija) un skanīgais baritons Nauris Indzeris. Laima Krīgere, ceļā no Rīgas uz Austriju veiks muzikālu apstāšanos Jēkabpilī, lai piepildītu ikkatra klausītāja sirdi ar siltumu, gaismu un mūziku. Pasaules un latviešu komponistu skaņdarbus izpildīs pianiste Helēna Laukmane un arfiste Jekaterina Suvorova.

Apmeklētājiem no 60 gadu vecuma bezmaksas ielūgumbiļetes uz šo koncertu Jēkabpils novada pašvaldība dāvina kopā ar labas veselības vēlējumiem. Tās iespējams izņemt Krustpils kultūras nama kasē. Biļetes pārdošanā arī Krustpils kultūras nama kasē. 

Arī Jēkabpils novadā norisināsies dažādi svētku gaidīšanas laikam veltīti pasākumi.

Zasa visu decembri aicina pieteikties ekskursijām “Ziema Zasas muižas parkā”. Ekskursija paredzēta grupām no 5 līdz 20 cilvēkiem, obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tel. nr. 25465787. Savukārt no 18. decembra līdz 6. janvārim Zasas muižas parks pārvērtīsies pastaigu takā svētku noskaņās “Jaunā Gaismā”. Pastaigu laikā aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības noteikumus.

Zasas amatniecības centrā “Rūme” 9., 12., 16. un 19. decembrī norisināsies Ziemassvētku darbnīcas “Mans piparkūku nams”. Dalība darbnīcās ir bezmaksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tel. nr. 22335439. No 9. decembra amatniecības centrā būs apskatāma keramikas darbu izstāde.

Jēkabpils novada Krustpils pagasta kultūras namā 10. decembrī norisināsies Mārtiņa Kantera trio koncerts “Pieskāriens”, savukārt 23. decembrī uz skaistu svētku koncertu  “Lai visiem svētku egle mirdz” aicina Normunds Rutulis, Santa un Kaspars Kasparsoni.

Jēkabpils novada Salas pagastā 17. decembrī norisināsies Ziemassvētku ieskaņas koncerts ar Katrīnu Dimantu (vokāls, vijole, ukulele)  un Rolandu Zelču (akordeons) “Baltu sniega ceļu eju”. Koncertā izskanēs gan mūziķes oriģināldziesmas, gan skaistākās latviešu Ziemassvētku dziesmas.

Aknīstes Bērnu un jauniešu centrā 3. decembrī muzicēs Kaspars Markševics. 24. decembra vakarā Asares evaņģēliski luteriskajā baznīcā norisināsies bezmaksas Ziemassvētku koncerts “Baltām domām aizputināts”, kurā uzstāsies Inga Kraševska. Gārsenes kultūras nams 25. decembrī aicina uz Aināra Bumbiera koncertu “Ir atkal Ziemassvētki”.

Dāvana senioriem – bezmaksas Ziemassvētku koncerti Jēkabpils novadā.

Jēkabpils novadā 15. decembrī norosināsies 5 bezmaksas koncerti, kas būs dāvana senioriem. Koncerti norisināsies Lonē, Gārsenē, Leimaņos, Mežāre un Salā. Bezmaksas ielūgumus iespējams izņemt katrā no pagasta kultūras centriem.

Savukārt 19. decembrī Viesītē norisināsies grupas “Baltie Lāči” bezmaksas koncerts. Personalizētos bezmaksas ielūgumus iespējams izņemt Viesītes kultūras pilī.

Pilno Jēkabpils novada pasākumu programmu iespējams atrast mājas lapā www.jkp.lv sadaļā “Jēkabpils novadā.”

Lai mierpilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks! Lai tas nes gaismu mūsu pilsētai un katram no mums, lai ikvienam gaišas domas un siltums sirdī!

 

Apmeklējot pasākumus, jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments, ja nav norādīts citādāk!

Atpakaļ