PASĀKUMS “Ceturtdiena pilī” – Tērps un rotas Kurzemes hercogistē (1562- 1620)

23.03.2017 - plkst.17.30 Krustpils pils

23. martā plkst. 17.30 notiks cikla “Ceturtdiena pilī” pasākums, kurā ieskatīsimies Kurzemes hercoga galma buduārā un gūsim priekšstatu par ģērbšanās kultūru 16.- 17. gs.

Atzīmējot pils jubileju, esam piedāvājuši ieskatīties pils vēsturē un iepazīties ar dziedniecības paņēmieniem viduslaikos. Šoreiz pievērsīsimies renesanses perioda modes tendencēm.

Apģērbs šajā laika periodā ieguva jaunu skatu un elpu. Cilvēkiem,  tērpos un ķermenī valdīja dabiskums, kas arī kļuva par skaistuma etalonu. Pirmo reizi apģērbā strikti tika nodalīti svārki un tērpa augšdaļa. Modē ienāca rotas no zelta, kas izgreznoja apģērbu un vienlaikus pildīja kukaiņu atbaidītāju funkciju.

Baronu fon Korfu dzimtas pārstāvji, kas ilgus gadus dzīvoja Krustpils pilī, rūpīgi sekoja visām pasaules modes tendencēm. Dāmas, ietērpjoties jaunajos tērpos, ar lepnumu demonstrēja tos vietējās sabiedrības pārstāvjiem.

23. martā plkst. 17.30 uz pasākumu aicina Bauskas pils muzeja kolēģi.  Viņi sniegs iespēja uzzināt visu par ģērbšanās tendencēm, rotām un skaistumkopšanu.

Dalības maksa: 1.00 eiro.

Foto: Krustpils pils barona Nikolausa fon Korfa laulātā draudzene, modes dāma Gertrauda fon Rozena (1560.- 1605.). 19. gs. nezināma autora portrets.

Vineta Grigorjeva
Jēkabpils Vēstures muzeja
Komunikāciju nodaļas vadītājas p.i.

Atpakaļ