Latvijas dzimšanas dienas SVINĪBAS Jēkabpilī

02.11 - 18.11

Svinot Latvijas svētkus, no 2. līdz 18. novembrim Jēkabpilī norisināsies dažādi Latvijas 99. dzimšanas dienai veltīti pasākumi.

2.novembrī plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē gaidāma programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” otrās filmas – dokumentālās spēlfilmas “Ievainotais jātnieks” – pirmizrāde. Filmas seansi notiks arī 7., 8., 9. un 10. novembrī plkst. 18.00. Scenārija autores, režisores un producentes I. Brūveres “Ievainotais jātnieks” balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, ieskicējot kultūras un mākslas personības un tā laika ideālus. Biļetes uz filmas seansiem var iegādāties Jēkabpils Tautas nama kasē, to cena 2 €.

4. novembris Jēkabpilī būs veltīts Aizsargu nama 80 gadu jubilejai. Plkst. 9.30 paredzēta ziedu nolikšana Jēkabpils pilsētas kapos uz 4. Jēkabpils aizsargu pulka komandējošā sastāva darbinieku atdusas un piemiņas vietām. No plkst. 11.00 līdz 14.30 Jēkabpils Tautas namā norisināsies konference “Jēkabpils Aizsargu namam – 80”, tajā par aizsargiem un to vēsturi stāstīs mg. hist. A. Urtāns (Bauskas muzejs), dr. hist. V. Ščirbinskis (Latvijas Nacionālā bibliotēka), dr. hist. I. Butulis (Latvijas Universitāte), vēsturnieks A. Lociks (Latvijas Kara muzejs), kā arī novadpētnieki J. Zeps (Biedrība “Jēkabpils mantojums”) un U. Lasmanis. Plkst. 15.00 Baltajā zālē atklāsim izstādi “Aizsargu organizācija Jēkabpilī”, to prezentēs Latvijas Kara muzeja Starpkaru nodaļas speciālists K. Pildiņš.  Plkst. 17.00 Lielajā zālē sāksies 8. Vislatvijas “Sadanču sadancis” – koncerts “Vēstule dejas rakstā”. 

8. novembrī plkst. 16.00 Jēkabpils Tautas namā izskanēs koncerts, kurā muzicēs Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas simfoniskais orķestris un solisti. Orķestra vadītājs – B. Voļaks.

10. novembrī Jēkabpils pilsētas bibliotēkā tiks atklātas divas patriotiskas izstādes. Plkst. 16.00 Izstāžu un tikšanās zālē notiks S. Purviņas un V. Purviņa fotogrāfiju izstādes “Karogi manā un Latvijas dzimšanas dienā” atklāšana. Uzreiz pēc tam – plkst. 16.30 – abonementā atklāsim izstādi “… kad pāri gāja karš, kurā apkopoti S. Ozoliņas un Jēkabpils pilsētas bibliotēkas materiāli. Abas izstādes skatāmas līdz 15. decembrim.

11. novembrī pie Jēkabpils Tautas nama no plkst. 11.00 ikviens varēs aplūkot NATO valstu bruņutehniku un militāro ekipējumu, plkst. 13.00 Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē notiks lekcija “Profesija – karavīrs”. Kā ierasts, Jēkabpili šajā dienā izgaismos lāpu liesmu ceļš – Lāčplēša dienas lāpu gājienā no Kena parka līdz piemineklim “Kritušiem par Tēviju” dosimies plkst. 17.30. Pēc gājiena pie pieminekļa notiks piemiņas brīdis. Pulcēšanās gājienam Kļavu ielā pie Kena parka plkst. 17.00!

Valsts svētku priekšvakarā, 17. novembrī plkst. 19.00, Krustpils kultūras namā notiks svētku koncerts “Dod, Dieviņi”. Etniski stilizētā koncertuzvedumā satiksies dziedātāji A. Stafecka, D. Skutelis, Anmary, U. Roze, K. Kārkle-Kalniņa, K. Krievkalns, E. Kārklis, I. Grunte, A. Treilihs, G. Lintiņš un laikmetīgās dejas dejotāji R. Rešetina horeogrāfijā. Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā, to cenas 12 € – 20 €.

18. novembrī plkst. 13.00 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā notiks Latvijas svētkiem veltīts ekumēnisks dievkalpojums. Plkst. 14.30 pie pieminekļa “Kritušiem par Tēviju” norisināsies atceres brīdis, bet Krustpils kultūras namā plkst. 15.00 sāksies Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinīgs sarīkojums.

Plkst. 17.00 Jēkabpils Tautas namā tiks demonstrēta programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” trešā filma – režisora A. Saulīša “Astoņas zvaigznes”. Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas. Vēsturiski hronoloģisks pētījums, kas aptver laiku no strēlnieku bataljonu organizēšanās un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātajā Latvijas valstī.

No plkst. 17.00 aicinām jēkabpiliešus piedalīties gaismas akcijā “Brīvības liesmiņas” – iedegt un novietot svecītes pilsētas laukumos, parkos un skvēros. Plkst. 19.00 Vecpilsētas laukumā ikviens aicināts uz “Brāļu Auzānu un Slavenā Jersikas Orķestra” svētku koncertu un kopīgu sadziedāšanos. Plkst. 20.00 notiks svētku uguņošana. Lūgums uguņošanu vērot no Vecpilsētas laukuma vai Krustpils puses dambja!

Vakara noslēgumā Jēkabpils Tautas namā plkst. 21.00 sāksies svētku balle kopā ar grupu “Pēc pusnakts”. Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē iepriekšpārdošanā, to cena 3 € (galdiņu rezervācija – tālr. 65231475).

18.  novembra vakarā aicinām ikvienu jēkabpilieti iedegt svecīti logā vai nolikt svecīti kādā no pilsētas zaļajiem laukumiem un svinēt svētkus kopā!

Ja biļešu cena nav norādīta, pasākums bez ieejas maksas

Atpakaļ