Pavasara saulgriežu SVINĒŠANA Jēkabpilī

01.04.2018 | plkst.11.00 - 13.00 Kena parks

Jēkabpils Kena parkā 1. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 13.00 svinēsim Lieldienas! Lieldienas jeb pavasara saulgrieži tiek svinēti laikā, kad Saules centrs šķērso debess ekvatoru. Pēc Lieldienām, dienām kļūstot arvien garākām, nakts tumsa samazinās, bet dienas gaisma palielinās. Šo “gaismas uzvaru pār tumsu” senās baltu tautas atzīmēja ar pavasara saulgriežu svinībām. No tā arī radies svētku nosaukums – Lieldienas – laiks, kad diena ir kļuvusi lielāka par nakti.

Jau laiku pirms Lieldienām cilvēki dabā redz pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara iestāšanos un Lieldienu tuvošanos – saule ilgāk pakavējas debesīs, gaiss kļūst siltāks, zemē parādās pirmie asniņi un zāle, mostas dzīvnieki un kukainīši.

Arī mēs aicinām visus pievienoties Lielo Zaķu kompānijai, lai lustīgi atzīmētu raibos pavasara svētkus! Augstu iešūposim Lieldienas, meklēsim paslēptās olas, skriesim Zaķu skrējienā, skatīsimies koncertu, krāsosim un ripināsim olas, kaulēsimies, veidosim kopīgu Lieldienu gleznu, darbosimies Jēkabpils Mākslas skolas radošajās darbnīcās un aktīvi darbosimies kopā ar diviem brīnišķīgiem Lieldienu Zaķiem. Ikviens savus spēkus varēs izmēģināt arī lielajās brīvdabas spēlēs.

Ciemos aicina arī Trušu pilsētiņa ar tās iemītniekiem – trušiem, kaziņām, pīlēm, zosīm, – kurus varēs pacienāt ar līdzpaņemtiem našķiem – burkāniem un kāpostiem.

Nepaliec mājās, nāc un priecājies kopā ar mums! Un tas nav nekāds “April! April!” – tiekamies 1. aprīlī plkst. 11.00 Jēkabpils Kena parkā!

 

Krustpils kultūras nama pasākumu

organizatore Vita Artjomenko

Atpakaļ