“Prāta Spēles” Vislatvijas erudīcijas čempionāta “Latvijas kauss 2024” ietvaros

24.05.2024 - plkst.18.00 Salas Tautas nams
Salas pagastā noritēs „Prāta Spēles” Vislatvijas erudīcijas čempionāta „Latvijas kauss 2024” spēle. Šī gada 24. maijā, plkst. 18.00 Salas Tautas namā noritēs Vislatvijas erudīcijas čempionāta „Latvijas kauss 2024” erudīcijas spēle, kurā aicināts pieteikties katrs interesents!
 
Erudīcijas spēļu turnīrs ilgs visa gada garumā un savu dalību aicināts pieteikt ikviens Latvijas iedzīvotājs, sekojot trīs vienkāršiem soļiem:
1. Izveido komandu līdz 6 cilvēkiem;
2. Reģistrē dalību info@prataspeles.lv vai www.prataspeles.lv;
3. Cīnies par erudītākās komandas titulu un balvām!
 
Šī ir unikāla iespēja ikvienam interesentam bez maksas piedalīties Valsts mēroga erudīcijas pasākumā. Erudīcijas čempionātu rīko biedrība „Prāta Spēles”.
No vārdiem „erudīcijas čempionāts” nav jābaidās! Piedalās pat bērni!
„Latvijas kauss 2024” ir izklaidējošs erudīcijas spēļu turnīrs, kas norisinās dažādās Latvijas lielākās un mazākās apdzīvotās vietās visa gada garumā. Par erudīcijas čempionātu tas tiek dēvēts tādēļ, ka, katrā spēlē būs jāsaliek komandas galvas kopā un vismaz nedaudz jāpavingrina savas pelēkās šūniņas, lai izcīnītu vietu uz nākamo atlases posmu. Tomēr baidīties no šī vārdu savienojuma it nemaz nevajag, jo jautājumi ir ar dažādu sarežģītības pakāpi – no viegli izklaidējošai līdz sarežģītai. Tieši komandas daudzveidībā slēpjas lielākais cīņas spēks un spars, kur pat vislielākajam erudītam var nākties aizdomāties, bet tieši bērns var būt zinošākais noteiktos jautājumos. Izzinošās komandu spēles norisi nosaka spēles dalībnieki, kuri spēles laikā nosaka, kādas tēmas tiks spēlētas.
Uz šo pasākumu tiek aicināts ikviens kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem – katram komandas dalībniekam būs iespēja kopā ar saviem komandas biedriem pārbaudīt savas zināšanas, kā arī uzzināt daudz ko jaunu. Pozitīvas emocijas un balvas labākajiem. No katras spēles 1. – 3. vieta iekļūst reģionālajā pusfinālā, kurā katrai komandai būs iespēja cīnīties par iekļūšanu finālā. Fināla galvenā balva ir „Prāta Spēles” Latvijas ceļojošais kauss, kas līdz nākamajam erudīcijas čempionātam nokļūs uzvarētāja komandas pārstāvētajā pašvaldībā, un kalpos kā lepnuma simbols tam, ka tieši šīs pašvaldības pārstāvji atzīti kā erudītākie, zinošākie. Ja uzvarētāju komanda izcīna virzību no atlases spēles privātā iestādē, tad kauss nonāks attiecīgajā iestādē.
2023. gada „Latvijas kauss” erudīcijas čempionāta uzvarētāji ir komanda “Manu kaķi sauc Manfrēds”, kas savu virzību uz reģionālo pusfinālu un finālu sākotnēji izcīnījusi no dalības Rīgā – Akropole Alfa atlases spēles. Godalgotā 2. vieta izcīnīta komandai „Valdemāra mazbērni”, kas finālā pārstāvēja Kurzemi un cīnījās par kausa iegūšanu Kuldīgas novada pašvaldībai. Savukārt bronzas vietas ieguvēji „Kāda starpība?!” komanda centīgi cīnījās par kausu, lai tas godalgotu Olaines novada pašvaldību, jo dalību finālā izcīnīja, piedaloties Jaunolaines ‘Latvijas kauss 2023” atlases spēlē.
Kā aizsākās „Latvijas kauss”?
Par godu Latvijas simtgades svinībām biedrība „Prāta Spēles” kopā ar Latvijas Simtgades biroju un Latvijas pašvaldību savienību 2018. gadā uzsāka unikālu projektu ar erudīcijas spēļu sēriju visā Latvijā „PRĀTA SPĒLES: SIMTGADES KAUSS”. Kopš šī projekta sākuma spēles aizvadītas visas Latvijas ietvaros, iesaistot tūkstošiem dalībniekus.
„Prāta Spēles” komanda ir pārliecināta, ka ir ļoti svarīgi erudīcijas pasākumu kontekstā uzrunāt iespējami plašu sabiedrības daļu mūsdienīgā un interaktīvā veidā, saliedējot visa vecuma cilvēkus, sniedzot iespēju pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas. Projekta mērķis ir erudīcijas spēļu sēriju rezultātā veicināt Latvijā dzīvojošo cilvēku pašiniciatīvu, attīstīt spriestspēju un analītisko domāšanu, kā arī noskaidrot erudītāko „Prāta Spēles” Latvijas ceļojošā kausa komandu.
 
Informācija un aktuālo spēļu saraksts periodiski tiek papildināts un var mainīties!
Tādēļ aicinām sekot līdzi informācijai www.prataspeles.lv, mūsu Facebook lapā – Prāta Spēles Latvijas Kauss.
Pieteikties spēlei var, aizpildot pieteikums formu www.prataspeles.lv, kā arī rakstot uz info@prataspeles.lv
Jāņem vērā, ka komandu skaits katrā spēlē ir ierobežots!
Atpakaļ