Pūpolsvētdienas koncertprogramma “Gaisma un ēnas” Jēkabpils Sv. Miķeļa baznīcā

Uzsākot Kluso nedēļu, svētdien, 14. aprīlī, plkst. 18.00 sv. Miķeļa baznīca aicina uz muzikālu svētbrīdi.

Koncertprogramma “Gaisma un ēnas” veidota, iedvesmojoties no pazīstamajiem Johana Volfganga Gētes vārdiem – “tur, kur daudz gaismas, ir arī liela ēna”. Šajā dzīves pretstatu bagātībā mūs pavadīs divi izcili mūziķi – Martina Doehring (balss, Vācija) un Aivars Kalējs (ērģeles, Latvija).

Martinas Doehring balss skanējusi gan Vācijā, gan ārpus tās. Viņa piedalījusies  Starptautiskos festivālos Gdaņskā, Venēcijā, Romā, Berlīnē, Viļņā, Rīgā, Tallinā, Helsinkos, Bāzelē u.c. Martinas Doehring repertuārs aptver ļoti plašu žanru un stilu loku – no senās līdz laikmetīgajai mūzikai, bet viņas muzikālo interešu vidū īpaša vieta ir baroka mūzikai, kas atstāj vietu arī izpildītāja radošai improvizācijai. Dziedātājas repertuārā ir ievērojamāko sakrālās mūzikas skaņdarbu soprāna partijas. Tas devis viņai iespēju koncertēt skaistākajās Eiropas baznīcās. Savās koncertprogrammās Martina Doehring mēdz iekļaut arī populārus instrumentālās mūzikas skaņdarbus, kurus pati aranžē balsij.

Viens no Rīgas Doma koncertērģelniekiem un kopš 1989. gada Rīgas Jaunās Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģelnieks Aivars Kalējs koncertējis gandrīz visās Eiropas valstīs, ASV, Kanādā un Japānā, piedalījies starptautiskos ērģeļmūzikas festivālos Igaunijā, Beļģijā, Dānijā, Zviedrijā, Čehijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā, Luksemburgā un ASV. Viņa skatuves partneru vidū ir tādi izcili mūziķi kā Inese Galante, Gidons Krēmers, Inga Kalna, Ingus Pētersons, Dita Krenberga, Kristina Stobaeus (Zviedrija), Martina Doehring (Vācija).

Līdzās ērģelnieka darbībai Aivaru Kalēju pazīstam arī kā komponistu, kurš savā daiļradē aptvēris plašu mūzikas žanru loku, kopumā radot ap 100 opusu ērģelēm, klavierēm, kameransambļiem, balsij, korim un orķestrim. Viņa raksti par Latvijas ērģeļu vēsturi lasāmi mūzikas leksikonos un periodikā.

Jau vairāk nekā desmit gadus abus māksliniekus saista radoša sadarbība. Duets ar dažādas mūzikas programmām koncertējis daudzās Eiropas valstīs un piedalījies starptautiskos festivālos. Martina Doehring ir dziedātāja, kam veltīta lielākā daļa Aivara Kalēja vokālo skaņdarbu, vairākas dziesmas komponētas ar viņas dzeju.

Izmantosim iespēju un uzdāvināsim sev šo stundu dievnamā, lai ieklausoties mūzikā un sevī, apzinātos dzīves patiesās vērtības un labāk sagatavotos Lielajam notikumam.

Ieeja par ziedojumiem!

Atpakaļ