PĀRCELTS/R.Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā “Leģendas dzimšana”

21.03.2020 - plkst.16.00 KRUSTPILS KULTŪRAS NAMS

Pasākums notiks 2.05.2020. plkst. 16.00 Krustpils kultūras namā.

Iegādātās biļetes derīgas!

Izrāde par Maestro Raimonda Paula jaunību “Leģendas dzimšana” ir emocionāls un krāšņs uzvedums, kas aptver laika posmu no pirmās Maestro radītās dziesmas līdz pat pirmajiem lielajiem panākumiem ar dziesmu ”Mežrozīte”.

Izrāde atklās to, ka Raimonda Paula muzikālās saknes sniedzas Eiropas un Amerikas mūzikā, tālu pāri tā laika padomju dzimtenes robežām un ka viņu droši varam uzskatīt par pasaules mēroga komponistu.

Skatītājus priecēs arī Raimondam Paulam raksturīgais humors, ironija un pasaules redzējums.

Raimonda Paula dziesmas izrādē skan pamīšus ar pasaules hitiem, kurus Maestro savulaik atskaņoja, krogos un restorānos. Tieši restorāni un krogi padomju laikos bija vienīgās skatuves no kurām varēja atskaņot pasaules muzikālās pērles – Elingtona, Geršvina, Šīringa darbus, kurus šodien savos repertuāros iekļauj pasaules slavenākie orķestri un mūziķi.

Izrāde uzbur skatītājiem piecdesmiti un sešdesmito gadu atmosfēru ar padomju dzīves kurioziem un paradoksiem, reizē atklājot tā laika muzikālo burvību. Skatītājiem atmiņā tiks atsaukta Oktobra tilta celtniecība, zvejas traleri Atlantijas viļņos, pa radio skanošā un apslāpētā “Amerikas Balss” un daudzi citi notikumi.

Izrādē būs arī īpašs pirmatskaņojums dziesmai “Melodijas sirds” ar Maestro paša mūziku. Šī skaistā melodija savulaik skanēja filmā “Teātris” un pats autors to bieži atskaņo savos instrumentālajos koncertos. Tagad no tās ir radīta brīniškīga dziesma, kura izrādē izskan, kā visu mūsu veltījums komponistam.

Īpašu noskaņu rada divi maestro tēli, kas uz skatuves atrodas vienlaikus: viens pie klavierēm (Anatolijs Livča), otrs – Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš vada izrādi. Skatītāji izrādē atpazīs pirmos Raimonda Paula dziesmu izpildītājus – Margaritu Vilcāni, Edgaru Zveju, Ojāru Grīnbergu, Valentīnu Butāni …

Piedalās : Gints Andžāns, Juris Jope, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis, Kristaps Kiršteins, Artūrs Biķernieks. Piedalās izcili mūziķi – Anatolijs Livča (klavieres) , Indriķis Veitners (klarnete, saksofons) , Viktors Veličko (kontrabass), Mareks Logins (sitamie instrumenti). 

Hoerogrāfs un mākslinieciskais vadītājs – Jānis Putniņš. Tērpu māksliniece – Ilze Kaša, Izrādes idejas un tekstu autore – Elizabete Trumpe, izrādes dizaina autore – Māra Ulme.

Producente – Laila Ilze Purmaliete.

Biļetes cenas 12€ ,15€ ,20€ ,25€

https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79720

 

 

Atpakaļ