Radošā darbnīca “Valentīndienas apsveikumu kartiņu darināšana”

12.02.2020 - plkst.16.00

12.februārī plkst. 16.oo Jēkabpils Galvenā bibliotēka (Rīgas iela 212) aicina uz radošo darbnīcu apsveikuma kartīšu darināšanā skrapbukinga tehnikā, kuru vadīs Skaidrīte Pugača.  

14.februāris, kas tiek uzskatīta par visu mīlētāju dienu, kad tuvajiem cilvēkiem (parasti – mīļotajam vai mīļotajai, arī ģimenes locekļiem) un pat mīļdzīvniekiem tiek veltīta īpaša uzmanība. Sarkanas rozes, šokolāde, hēlija baloni un citas dāvanas sirds formā ir Svētā Valentīna dienas romantiska noskaņa. Svētku diena cēlusies no seno romiešu pagāniskajiem svētkiem, cieši saistīta ar mīlestības apvītām leģendām par Svēto Valentīnu. Viena no leģendām šīs dienas izcelsmi skaidro ar seno romiešu Luperkāliju festivālu, ar kuru februāra vidū atzīmēja pavasara tuvošanos, veicot dažādus rituālus auglības veicināšanai. Viena no svētku tradīcijām bija vīriešu un sieviešu salikšana pa pāriem ar loterijas palīdzību. Romas jaunavas uz zīmītes uzrakstīja savu vārdu un iemeta lielā urnā. Pilsētas neprecētie vīrieši izvilka pa zīmītei, tādējādi iegūstot sev pāri nākamajam gadam. Daļa no nejauši saliktajiem pāriem vēlāk arī apprecējušies. Pāvests Gelasijs I paziņoja, ka šāds rituāls ir pretrunā kristietībai un to aizliedza. Lai cilvēkus atradinātu no pagāniskā festivāla svinēšanas, pāvests m.ē. 498. gadā 14. februāri pasludināja par Svētā Valentīna dienu. Līdz 1969. gadam tie bija katoļu baznīcas atzīti svētki, taču pāvests Pāvils VI izsvītroja tos no liturģiskā kalendāra un Svēto Valentīnu – no svēto saraksta, jo par Svētā Valentīna dzīves gaitām trūka ticamu un pierādāmu liecību.

Dalība pasākumā ar pieteikšanos, zvanot pa tel. 29642338, 65232588 (Bibliotēkas darba laikā) vai personīgi piesakoties Galvenajā bibliotēkā. Vietu skaits ir ierobežots.

Atpakaļ