Rokdarbu izstāde “Lakatu birzs”

02.05 - 30.05

No 2. līdz 30. maijam Jēkabpils Galvenās bibliotēkas lasītavā (Rīgas ielā 212) skatāma Daigas Melnaces lakatu izstāde. Tikšanās ar daiļamatu meistari bibliotēkā – 30. maijā plkst. 17.00.

Mātes diena – mīļuma diena. Vispirms tu esi bērns savai mātei, tad māte savam bērnam. Šī diena ir cilvēka dzīves ritma godināšana. Mātes dienā laiks sakļaujas dzimtu lokā. Lakats – mātes, sargātājas, senču mantojuma, patvēruma, gandrīz jau aizmirsto nacionālo vērtību simbols ar savu vērtīgo krāšņumu klājas pāri visam un apņem kā mātes mīļās rokas. Maijā bibliotēkā žilbinās krāsas un raksti. Krāšņie lakati, katrs ar citādu krāsu salikumu, toņu piepildījumu spējīgi izraisīt atmiņas, emocijas, pozitīvas sajūtas.

Lakatu darinātāja Daiga Melnace: “Ar rokdarbiem esmu saaugusi jau kopš pamatskolas laikiem. Manā dzimtā rokdarbnieces bijušas visos laikos, audušas, adījušas un izšuvušas. Mode mainās, bet vajadzība pēc siltiem vai koši rotātiem rokdarbiem paliek visos laikos. Nepārtraukti mācos un pilnveidoju savas zināšanas, kā arī nododu tās citiem privātās konsultācijās, kursos un pulciņos

Atpakaļ