Rudens Kamermūzikas dienas Jēkabpilī 2022

04.10 - 05.11

Jau vairākus gadus rudens Jēkabpils kultūras dzīvē saistās ar kamermūzikas dienām. Arī šogad tās piedzīvosim un aicināsim ikvienu trīs skaistos vakaros gremdēties mūzikas skaņās un smelties enerģiju  un iedvesmu rudenim.

  1. oktobrī plkst. 18.00 Krustpils kultūras centrā norisināsies A. Žilinska Jēkabpils, Līvānu un Pļaviņu mūzikas skolu audzēkņu koncerts. Kamermūzikas dienu ietvaros kopkoncertā muzicēs bērni un jaunieši no A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, J. Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas, Pļaviņu mūzikas skolas un Viesītes mūzikas un mākslas skolas. Programmā dažādu laikmetu komponistu mūzika solo instrumentiem, balsīm un kameransambļiem. Pasākums bez ieejas maksas.

 

  1. oktobrī Krustpils kultūras centrā plkst. 19.00 muzicēs pianists Daumants Liepiņš un vijolniece Madara Liepiņa. Koncertā mūziķi kopā ar klausītājiem ceļos klasiskās un  romantiskās mūzikas laikmetos. Satiksim straujās un humoristiskās dabas pārpilno Bēthovenu, romantisko vijoļvirtuozu Kreisleru un dziļo, pārdomu pilno Brāmsu. Koncertā dzirdēsim L. van Bēthovens Sonāti vijolei un klavierēm Nr.2 La mažorā Op.12 un citus skaņdarbus.

Daumants Liepiņš ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu pianistiem un Lielās mūzikas balvas ieguvējs (2017). Daudzu starptautisku konkursu laureāts – starp iegūtajām balvām īpaši izceļama iegūtā 1. vieta prestižajā “Vendome prize” konkursā Verbjē festivāla ietvaros (2019), 1. vieta Marijas Kanalsas pianistu konkursa Barselonā (2019), kā arī 2. vieta Džordžes Enesku konkursā Rumānijā (2018).

Blakus daudziem solo un kamermūzikas koncertiem, Daumants uzstājies kopā ar lielākajiem Spānijas orķestriem, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga un citiem orķestriem. Pagājušogad iznācis arī Daumanta debijas CD albums “Rahmaņinovs. Zemzaris”, kas ierakstīts Nacionālajā ierakstu kompānijā “SKANI”.

Madara Liepiņa, dzimusi Rīgā, Latvijā mūziķu ģimenē un vijoli sākusi spēlēt sešu gadu vecumā. No 2012. līdz 2018. gadam studēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur iegūst maģistra diplomu. Kopš 2017. gada pilnveidojas Itālijā pie M.  Roberto Muttoni, kā arī asistē meistarklašu projektu “Maksims Jākobsens”. Kā soliste un ar dažādiem kameransambļiem ir uzvarējusi konkursus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā un citās valstīs.

Biļetes cena 3 €. Biļetes iespējams iegādāties Krustpils Kultūras centra kasē, Jēkabpils Tautas nama kasē Brīvības ielā 45 un pirms pasākuma.

 

5. novembrī plkst. 15.00 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā norisināsies Jēkabpils kamerorķestra un A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kamerorķestra koncerts. Kamerorķestra diriģents – Mārtiņš Bergs. Koncerta programmā izskanēs tādi komponisti kā J. Bajevs, P. Čaikovskis, V. Kosenko, A. Ļadovs, N. R.Korsakovs, A. Skrjabins, J.S. Bahs, O. Olsens.

Biļetes cena 3 €. Biļetes iespējams iegādāties Krustpils Kultūras centra kasē, Jēkabpils Tautas nama kasē Brīvības ielā 45 un pirms pasākuma.

 

Pasākumu organizē Jēkabpils Tautas nams un Jēkabpils novada Kultūras pārvalde.

Atpakaļ