“Sajūtu klavieres” Kena parka estrādē

09.07 - 31.08 Kena parks

Kopš 9. jūlija Kena parka estrādē iespējams aplūkot četras „sajūtu klavieres”, uz kurām savas radošās idejas realizējuši talantīgi, ar Jēkabpili saistīti mākslinieki – Raimonds Vindulis, Kristīne Krastiņa-Indāne, Agnese Broka, Rolands Hartmans, Sigija Šķēle-Tomiņa un Amanda Tomiņa.

Ideja par publiski pieejamām klavierēm radusies Jēkabpils Kultūras pārvaldes komandai sadarbojoties ar pašvaldības vecāko ainavu arhitektu Jāni Vagoliņu. Iecere realizēta šīs vasaras pasākumu cikla “Sajūtu ceturtdienas” ietvaros. Tā vienlaikus veido ieplānoto performanču scenogrāfiju un ir Jēkabpils 350. jubilejai veltīts mākslas objekts, kas  visas vasaras garumā priecēs kā pilsētas iedzīvotājus, tā pilsētas viesus.

Šī ideja arīdzan nebūtu realizējama bez cilvēkiem, kas mākslas vārdā ziedojuši savus vecos mūzikas instrumentus – paldies Elīnai Ūbergai, Maksimam Petkevicam, Krustpils pagasta iedzīvotājiem un kādam anonīmam ziedotājam.

Līdz augusta beigām aicinām apmeklēt Kena parka estrādi, lai dabā aplūkotu mūzikas instrumentus, kas līdz ar mākslinieka otas pieskārienu pārtapušas mākslas darbos. Tiem, kas prot klavierspēli, būs interesanti atklāt, kuras no visām skan vislabāk. Savukārt, kādam gados pavisam jaunam apmeklētājam tā var būt arī  pirmā iespēja izmēģināt, cik gan atšķirīgi skan katrs klavieru  taustiņš. Publicējot sociālajos tīklos bildes ar apgleznotajiem instrumentiem, aicinām izmantot tēmturi #sajūtuklavieres.

Atpakaļ