Salas Tautas namā aicina apgūt ielu deju

20.03 - 31.03

Salas Tautas namā kopš janvāra notiek ielu dejas nodarbības. Līdz šim meistarklasi vadīja ukraiņu pasniedzējs Artjoms Bezuglovs. No 21.marta nodarbības vadīs pedagoģe, horeogrāfe un dejotāja Maija Tjurjapina.

Projekts, kuram pateicoties meistarklase var norisināties, ir biedrības “Sansusī” iniciatīva – Krievijas uzsāktā kara dēļ pasniedzējs, dejotājs un horeogrāfs Artjoms Bezuglovs devies bēgļu gaitās un kādu laiku bija apmeties “Sansusī mākslas rezidenču centrā” Aknīstē. Nu atgriezies Ķīnā, kur jau iepriekš strādājis.

No 21.marta ielu dejas nodarbības vadīs Maija Tjurjapina (bgirl Maya). Pasniedzējas pamata deju lauciņi – ielu deja (streetdance) un laikmetīgā deja.

Maija Latvijas Kultūras koledžā apguvusi dejas kolektīva vadītāja amatu laikmetīgajā dejā. Latvijas Kultūras akadēmijā absolvējusi audiovizuālās mākslas laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšnodaļu. Mācījusies pie Latvijā un pasaulē atpazīstamiem pasniedzējiem. Dejojusi apvienībās “Modes Deju Kompānija”, “Nu_ Age Crew”, “Motion Bang Crew”. Strādājusi “E.V. Deju skolā”, kā arī deju skolās “Ritms”, “Demo”, “Extreme” u.c.

Paralēli vadījusi meistarklases un seminārus visā Latvijā, strādājusi un vadījusi dažādus dejas projektu, organizējusi dažāda mēroga pasākumus, veidojusi režiju pasākumiem un piedalījusies laikmetīgās dejas izrādēs, tostarp godalgotās. Šobrīd piedalās Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējumā “Karmena”. (informācija – LNOB mājas lapa)

Maija ir bijusi “Dejas balvas” žūrijā; šobrīd ir Kultūras ministrijas Dejas padomes sastāvā un mūsdienu deju redaktore portālā dance.lv. Šeit klausāma saruna ar mākslinieci: https://naba.lsm.lv/lv/raksts/horeofone/maija-tjurjapina-hip-hop-deja-ka-dzivesveids.a139206/

Maijas Tjurjapinas vadītās nodarbības notiks divas reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās no pl.17.10 līdz 18.30 Salas Tautas nama Kino zālē. Nodarbības ir bez maksas. Šobrīd meistarklasei var pievienoties jauni dalībnieki.

Vairāk informācijas un pieteikšanās – Salas Tautas namā.

Projekts norisinās ar Britu padomes pārstāvniecības Latvijā atbalstu.

#PeopleToPeople

Atpakaļ