SARUNA “Kas ir depresija?” – Viktors Ozoliņš

19.02.2018 - plkst.17.30

Trīs nedēļu garumā Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē mākslinieki aicina runāt un atklāt “Slepenais Dubultnieku” – depresijas problēmu Latvijā un pasaulē. 2. februārī 17.30 Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē tiks atklāta mākslas izstāde “Slepenais Dubultnieks”. Izstādē ar mākslas darbiem piedalās Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki un mūziķi: pianists Vestards Šimkus, gleznotāji – Džemma Skulme, Aleksejs Naumovs, Baiba Rēdere, Čārlzs Deivids Kellijs –, kā arī jaunie mākslinieki un amatieru mākslinieki.

Mākslinieki savos darbos risina šobrīd ļoti aktuālu tematu Latvijā un visā pasaulē – depresijas problēmu. Pirmo reizi Latvijā depresijas problemātika tiks aplūkota vienlaicīgi gan no mākslinieku un mūziķu redzējuma, gan no veselības aprūpes jomas speciālistu viedokļa.

Projekta mērķis ir caur mākslas darbiem un sarunu vakariem uzrunāt ikkatru apmeklētāju, dot cerību, iedrošinājumu, kā arī praktiskus padomus cīņai ar depresiju.

“Mēs vēlamies lauzt stereotipus, noņemt neziņas un aizspriedumu plīvuru, tā vietā izglītojot un runājot par depresiju un ar to saistītiem neērtiem jautājumiem – pašnāvībām, depresijas un atkarību attiecībām, depresiju bērnu, sieviešu, vīriešu vidū, depresiju un bezdarbu,” stāsta izstādes kuratore Madara Lazdiņa.

Izstādes norises laikā skatītājiem būs iespēja apmeklēt sarunu vakaru ar psihoterapeitu Viktoru Ozoliņu (19.02.), mākslas terapijas nodarbību ar terapeiti, „Mīlestības mājas” vadītāju Līgu Ruttuli (9.02.), muzikālu vakaru ar gleznotāju un pianistu Čārlzu Deividu Kelliju (24.02.).

Īpašā improvizācijas skaņdarbā tēmu risinās pianists Vestards Šimkus, čelliste Agate Ozoliņa un vijolniece Ilze Gagaine.

Izstādē ar mākslas darbiem piedalās Kerola Andresena (Carol Andresen, ASV), Māra Dundure, Linda Freiberga, Ilze Gagaine, Kaja Hīemā (Kaja Hiiemaa, EST), Līga Jaunzeme, Čārlzs Deivids Kellijs (Charles David Kelley, ASV), Madara Lazdiņa, Vita Lukstiņa, Madara Molnika, Aleksejs Naumovs, Agate Ozoliņa, Baiba Rēdere, Kristīne Rubene, Džemma Skulme, Jānis Skulme, Svens Ēriks Stambergs (Sven Erik Stamberg, EST), Gundega Strautmane, Vestards Šimkus, Vaiva Šmite, Dainis Rūdolfs Šmits, Vika Šulca, Sanda Undzēna, Ain Vares (Ain Vares, EST).

Izstāde būs apskatāma Tautas nama Baltajā zālē no 2. februāra līdz 24. februārim katru dienu, izņemot svētdienās. Darba laiks no 9.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00. Ieeja izstādē un tās pasākumos – brīva.

Izstādi rīko nodibinājums „Partneri”.

Atpakaļ