Sēlijas jaundeju pieradināšanas meistarklase un koncerts “Vidū salu”

13.01.2024 - plkst.11.00 Viesītes kultūras centrs “Sēlija”

13.01.  no plkst. 11.00 Viesītes Kultūras centrā «Sēlija»

«Vidū salu» – folkloristu Ērika Zepa un Julgī  Staltes un horeogrāfa Jāņa Purviņa Sēlijas izjūtu redzējums tautas mūzikā un dejā.

««TKP» sadarbība ar horeogrāfu Jāni Purviņu aizsākās jau pirms gandrīz desmit gadiem, savukārt pirms pāris gadiem tika izveidotas trīs tautas mūzikas aranžijas un horeogrāfijas Kurzemes novada jaundeju koncertam «Zelta zemes vidiņā»; tad sekoja Zemgales mantojuma izcelšana, radot jaundarbus Vispārējo Dziesmu un deju svētku Latviešu skatuviskās dejas lielkoncertam «Balts», kurš pērn notika «Arēnā Rīga»,» par sadarbību ar Jāni Purviņu stāsta Ēriks Zeps un piebilst: «Ceļojumam turpinoties, bija skaidrs, ka nākamā godināšana pienākas Sēlijas novadam, kurš pavisam nesen beidzot arī likumiski iecelts kā pilntiesīga piektā zvaigzne Latvijas novadu saimē. Veiksmīgi sagadījās, ka idejas īstenošanas laiks sakrita ar 2023.gada pirmo «Sēlijas Kultūras programmu» (Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas «Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma» projektu konkurss «Sēlijas kultūras programma» 2023), ar kuras atbalstu tapušas trīs jaunas dziesmas postfolkloras stilā, savijoties ar trim jaunām Jāņa Purviņa horeogrāfijām.»

13.janvārī rosība Viesītes Kultūras centrā «Sēlija» sāksies jau plkst.11, kad jaunās dejas tiks dāvinātas Sēlijas novada tautas deju kolektīviem. Lai gan dejas tiks iestudētas konkrētos kolektīvos, ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties dejas pieradināšanas meistarklasēs. Tāpēc ikviens aicināts dejot līdzi deju ansambļiem, lai pēc tam šīs dejas varētu dejot arī savos kolektīvos (mūzika un apraksti būs brīvi pieejami).

Plkst. 11.00 deju «Ilūkstes ozoli» (B un C grupas) mācīsies JDK «Ance» no Ilūkstes; plkst.13 deju «Vārnavas naktsvijole» apgūs JDK «Kauranieši» no Jēkabpils.

Plkst.15.00 deju «Neretas rudzu rogas» (B, C, D, E grupas) apgūs VPDK «Augšzeme» no Viesītes.

19:00 KONCERTS – kurā Julgī Stalte un Ēriks Zeps grupā “TKP / tā kā pērn”, dalīsies ar savām sajūtām par saknēm, piederības spēku un tautas mantojumu, kā arī Sēlijas deju kolektīvu izpildījumā redzēsim arī jauniestudētās dejas, un ikkatram būs iespēja dalīties ar savu Sēlijas izjūtu stāstu.

Ieeja bez maksas

 

Atpakaļ