Sēlpils amatierteātra “Ore” izrāde “Atraitnes vīrs”

26.04.2024 - plkst.20.00 Salas Tautas nams
26.04. plkst. 20.00
Sēlpils amatierteātra “Ore” izrāde “Atraitnes vīrs”
 
Komēdiju “Atraitnes vīrs” Andrejs Upītis saraksta un publicē vienā no savām grāmatām 1925. gadā. To tūlīt iestudē Nacionālajā teātrī un uzņem Ceļojošā teātra repertuārā. Komēdija ir piedzīvojusi daudzas izrādes vairākās Latvijas provincēs. Režisors Roberts Kroders par lugu savulaik rakstīja: “Andrejs Upītis savā komēdijā “Atraitnes vīrs” tiecas uz tīri komēdisku veidošanu, apliecinādams sava satīriskā talanta augošo spēku”. Savukārt Jānis Akurāters 1926. gadā, apcerot jaunāko latviešu dramaturģiju, par Andreja Upīša komēdiju rakstīja: “Tā ir pilsētas nomaļu dzīves un tipu komēdija”.
 
Šo Andreja Upīša izrādi nupat ir iestudējis arī Sēlpils amatierteātris “Ore”. Vārds “ore” apzīmē lielus darba ratus, ar kuriem ved lielus vezumus. Tā arī Sēlpils amatierteātris cenšas katru sezonu saviem skatītājiem atvest jaunu iestudējumu. Šoreiz tā ir Andreja Upīša luga “Atraitnes vīrs”.
 
Izrādes režisore – Anita Gerasimova.
Lomās: Valdis Plociņš, Vika Vanaga, Sandris Kangro, Agita Bērziņa, Rita Bērziņa, Evita Čakstiņa, Maija Bataraga-Vilka, Lauris Austriņš, Raivis Kalniņš, Liene Pivare.
 
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, materiāli var tikt publicēti mājas lapā, informatīvajos izdevumos un sociālajos tīklos!
 
Bez ieejas maksas
Atpakaļ