Septembrī Jēkabpilī iespēja noskatīties “Baltic Sea Docs” dokumentālo filmu foruma filmas

01.09 - 08.09

 Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir starptautisks kino notikums, kurā skatītājiem tiek piedāvāta jaunāko dokumentālo filmu programma no dažādām pasaules valstīm un topošu filmu projektu kopprodukciju tirgus. Forums ir reģionā nozīmīgākais dokumentālā kino industrijas pasākums, kas notiek katru gadu septembrī un to rīko Nacionālais kino centrs.

7.septembrī plkst. 18.00 Filma “Hamleta sindroms”. Slavenajai Hamleta frāzei “būt vai nebūt” kara apstākļos ir pavisam cita nozīme. Jauna ukraiņu teātra režisore aicina vienaudžus, kas piedzīvojuši Maidanu un 2014. gada iebrukumu, dalīties ar pieredzi, terapeitiski izmantojot Šekspīra valodu. Par ko cīnās jauni cilvēki Ukrainā, pēc kādām pārmaiņām viņi ilgojas? Kadrā pārklājas dzīve, teātris un dokumentālais kino, un skatītāji attopas emocionāli piesātinātā telpā – meklējot atgriešanos pie cilvēcības. Filmas varoņi, kas izrādes iestudēšanas gaitā dalās ar traumatisko pieredzi Maidanā un karadarbībā Ukrainas austrumos kopš 2014. gada, atkal ir ierauti karā kopš šī gada februāra. Katja, Slaviks un Romāns cīnās kopā ar Ukrainas armiju, Rodions Ļvivā šuj militārās uniformas, bet Oksana ir emigrējusi uz Poliju un organizē humāno palīdzību.

8. septembrī plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā filma “Jaunais Platons”. Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā, nomaļā rajonā, kas gadu desmitiem cietis no nemiernieku uzbrukumiem un kopienu segregācijas, kādas pamatskolas direktors ar filozofijas palīdzību maina savu skolēnu un viņu vecāku uzskatus. Iedvesmojošs paraugs, kā pārvarēt izaicinājumus, vairot labo un palīdzēt bērniem veidot humānāku pasauli.

Ziemeļīrijā 20. gadsimta otrajā pusē apmēram 30 gadus ilga asiņains konflikts starp protestantiem, kuri vēlējās, lai Ziemeļīrija paliek Apvienotās Karalistes sastāvā, un nacionālistiski noskaņotiem katoļiem, kuri iestājās par Ziemeļīrijas pievienošanos Īrijai. Sadursmes norima 1998. gadā, noslēdzot Lielās Piektdienas vienošanos par Ziemeļīrijas pašpārvaldes atjaunošanu, taču pēc Brexit 2021. gadā konflikts atkal saasinājies.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Biļetes cena 3 Eiro. Biļetes iespējams iegādāties JTN kasē Brīvības ielā 45, KKC kasē un pirms pasākuma. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un kino kritiķiem ieeja ir bez maksas.

Atpakaļ