Sergeja un Staņislava Minakovsku gleznu IZSTĀDE

06.07 - 31.10 Krustpils pils

Krustpils pils Vārtu tornī no 6. jūlija līdz 31. oktobrim skatāma Sergeja un Staņislava Minakovsku gleznu izstāde.

Par Sergeju Minakovski varam teikt – mūsējais, mākslinieks dzimis Jēkabpils rajonā. Pēc skolas beigšanas iestājies Bebrenes lauksaimniecības tehnikumā, kur apguvis veterinārārsta profesiju. Nostrādājot dažus gadus par veterinārārstu, S. Minakovskis tika iesaukts armijā. Pēc atgriešanās mājās veterinārārsta darbu neturpināja, tuvāka bija kļuvusi māksla.

S. Minakovskis ir absolvējis Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, vēlāk arī Latvijas Mākslas akadēmiju. Pēc akadēmijas absolvēšanas strādāja par vizuālās mākslas skolotāju Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, paralēli vadot pilsētas un rajona vizuālās mākslas skolotāju metodisko apvienību. 90-to gadu sākumā pārcēlās uz dzīvi Daugavpilī, kur strādāja vairākās Daugavpils skolās. Šobrīd devies pelnītā atpūtā, darbojas kā brīvmākslinieks.

Sergeja Minakovska dēls Staņislavs Minakovskis absolvējis Daugavpils Universitātes Dabas zinātņu fakultāti. Šobrīd dzīvo un strādā Nīderlandē.

Līdz šim Minakovsku darbi lielākoties bija apskatāmi Daugavpils apkārtnē. Šoreiz mākslinieki nolēmuši savu mākslu prezentēt arī jēkabpiliešiem un Jēkabpils viesiem.

Minakovsku gleznu izstāde pils tornī būs apskatāma līdz 31. oktobrim.

Torņa apmeklējuma cena 0.80 / 1.00 eiro. 

Atpakaļ