Spēlfilma “Mana brīvība” 

08.11.2023 - plkst.14.00 Salas Tautas nams

Režisores Ilzes Kungas-Melgailes pirmo spēlfilmu “Mana brīvība” Salas Tautas namā demonstrēsim divos seansos – 8. novembrī plkst. 14.00 un plkst. 18.00. Tā vēsta par pārmaiņu laiku Latvijā, kad brīvdomīgā un harizmātiskā Alīcija aktīvi iesaistās Tautas frontē un kļūst par Atmodas laika zvaigzni. Tomēr sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus un skarbas izvēles privātajā dzīvē.

Filma ir balstīta uz vēsturiskiem notikumiem, kas vēsta par pagājušā gadsimta 80. gadu beigām Latvijā, kad gaisā jaušamas pārmaiņu vēsmas. Galvenās varones prototips ir viena no Atmodas laika spožākajām zvaigznēm – žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča, filmā Alīcija. Brīvdomīgā, sabiedriski aktīvā un harizmātiskā poļu izcelsmes trīsdesmitgadniece Alīcija tikko laimīgi apprecējusies ar Ilgvaru, divdesmit gadus vecāku, konservatīvu matemātikas profesoru. Ignorējot vīra bažas, Alīcija, tuvu draugu un līdzgaitnieku mudināta, aktīvi iesaistās Tautas frontes darbībā un kandidē uz Augstākās Padomes deputāta amatu. Taču sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus – Alīcija saņem anonīmu vēstuli un nonāk skarbas izvēles priekšā, kam uzticēties.

Filma ir izvirzīta Oskara balvas nomināciju konkursam no Latvijas.

Vairāk par filmu var lasīt kinožurnālistes Kristīnes Matīsas recenzijā – https://www.diena.lv/raksts/kd/recenzijas/par-atmodu-un-milestibu.-spelfilmas-_mana-briviba_-recenzija-14306115.

 

Režisore: Ilze Kunga-Melgaile

Lomās: Egons Dombrovskis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ērika Eglija-Grāvele, Darius Meškauskas, Gints Grāvelis

Filmas garums: 1h 46min

Filmas žanrs: drāma

Izdevējvalsts, gads: Latvija, 2023

Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=oU4y_t1agPA

Vecuma ierobežojums: 12+

 

Biļetes cena 3 €

Atpakaļ