“Spīdi, Jēkabpils!” – Valsts svētku laiks Jēkabpilī

11.11 - 21.11

“Maza mana tēvuzeme,
divu roku platumā.
Mīļa mana tēvuzeme,
divu roku siltumā..”
/K. Skujenieks/

Latvijas valsts svētkos domāsim par kopīgo – par to, kas mums ir Latvija. Vienam tās ir mājas, citam tā ir ģimene, vēl kādam sajūtas, ko dāvā gadalaiki, daba, jūra, saulrieti, cilvēki līdzās. Esam brīnišķīgi ar to, ka mūsos ir tik daudz atšķirīga, lai saprastu, ka neviens cits par mums kā tautu nekad nerūpēsies tā, kā mēs paši, bet tas jādara visiem kopā.

Šogad atkal ir pienācis citāds novembris. Šķiet, jau esam pieraduši pie tā, ka uz lietām un vērtībām jāpaskatās nedaudz savādāk. Šogad raudzīsimies uz mūsu mīļo Latviju caur gaismas prizmu, karogu krāsām un bērnu acīm. Spīdi, Jēkabpils!

 Lai spīd liesmiņas piemiņai
11. novembrī, visas dienas garumā, pie pieminekļa „Kritušiem par Tēviju” iemirdzēsies lāpu un svecīšu gaismiņas, pieminot Latvijas brīvības cīnītājus.

Svētkos spīd un rotājas
Patriotisma nedēļā, no 11. līdz 20. novembrim Jēkabpils pilsētas tilts diennakts tumšajās stundās krāšņi mirdzēs dažādās krāsās, īpaši akcentējot Latvijas sarkanbaltsarkanos toņus. Lai pastaigas būtu jaukākas, uz Daugavas promenādes līdz 20. novembrim skanēs patriotiska mūzika.

“Tavas saknes Tavā zemē, Tavas pēdas tēva sētā”
No 11. līdz 17. novembrim, iepazīstot pilsētas vēsturi, norisināsies orientēšanās spēle ģimenēm latviskās noskaņās. Vairāk informācijas par spēli meklē: www.jgb.lv.

Spīd mūsu Latvija karogā
No 11. novembra līdz mēneša beigām Kena estrāde ietērpsies svētku drānās, lai Latvijas sajūtu nodotu ikvienam pilsētniekam un pilsētas viesim. 18. novembrī aicinām Kena estrādi izgaismot ar svecīšu liesmiņām.

Sveic spīdoši
Līdz 17. novembrim ieraksti nelielu video apsveikumu Latvijai 103. dzimšanas dienā un nosūti to uz kādu no Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas sociālajiem tīkliem, lai jau 18. novembrī ieraudzītu savu apsveikumu kopīgā videosveicienā!

“Mana Jēkabpils. Mana Latvija”
Uz Krustpils kultūras nama fasādes no 17. līdz 20. novembrim tumšajās diennakts stundās bērnu zīmējumos iespīdēsies viņu acīm skatītā Jēkabpils, viņu sirdīm justā Latvija.

Ik gaismiņa iespīdas dzimšanas dienā
Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, visas dienas garumā pie pieminekļa „Kritušiem par Tēviju” iemirdzēsies svecīšu liesmiņas un ziedi, sveicot mūsu mīļo Latviju.

Aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus!


Ja epidemioloģiskā situācija līdzsvarosies, tad vēl novembrī tiksimies Krustpils kultūras namā, baudot kultūras notikumus:

24.11.

plkst. 18.00

Dokumentālā filma “Valiant!” – latvieši pasaulē
Ieeja bez maksas, izņemot personalizētus ielūgumus Krustpils kultūras nama kasē

26.11.

plkst. 19.00

Koncertprogramma “Satikt Čaku”
Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā

30.11.

plkst. 14.00, 18.00

Daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene” – 5.,6. sērija
Biļetes Krustpils kultūras nama kasē

 

Atpakaļ