Starptautiskā AKCIJA ”Muzeju nakts”

19.05 - 20.05 | plkst.19.00 - 01.00 Krustpils pils

19. maijā Krustpils pilī notiks ikgadējā starptautiskā akcija „Muzeju nakts”. Pasākums sāksies plkst. 19:00 un ilgs līdz 1:00.

Latvijas simtgades reizē Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017. gadā un turpināsies līdz 2021. gadam. Šī gada vadmotīvs ir „Dzimšana”.

Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis. Valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. Muzeju naktī godināsim šūpuļu darinātājus, sargātājus un šūpotājus!

Muzeju nakts apmeklētāji laikā no plkst. 19:00 līdz 1:00 varēs piedalīties radošajās darbnīcas Krustpils pils iekšpagalmā, atvērts būs arī pils pagrabs un vārtu tornis. Pils vārtu tornī apskatāma Latvijas Tekstilmākslas asociācijas tekstīliju izstāde “Sakņu sistēma”. Muzeja Izstāžu zālē būs skatāma izstāde „100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”. Pils Marmora zālē varēs aplūkot mākslinieces Sandas Mālnieces gleznas izstādē “Iespaidu varā”.

„Muzeju nakts” norises programma

(KRUSTPILS PILĪ 2018. gada 19. maijā no plkst. 19.00 līdz 1.00)

  • APSKATEI ATVĒRTS PILS PAGRABS, VĀRTU TORNIS, IZSTĀŽU ZĀLES
  • RADOŠĀS DARBNĪCAS UN AKTIVITĀTESKrustpils pils iekšpagalmā
  • IZSTĀDE „100 IEMESLI LEPOTIES AR JĒKABPILI” Izstāžu zālē
  • GLEZNU IZSTĀDE „IESPAIDU VARĀ” (autore Sanda Mālniece)Marmora zālē
  • TEKSTILMĀKSLAS IZSTĀDE “SAKŅU SISTĒMA” (autori Latvijas Tekstilmākslas asociācijas dalībnieki) – Vārtu tornī
  • ANIMĀCIJAS FILMA “KUR DZĪVO LATVIJA?” (veidojuši 30 mazie jēkabpilieši) Marmora zālē
  • ZEMESSARDZES 56. KĀJNIEKU BATALJONA EKIPĒJUMA UN IEROČU DEMONSTRĒŠANA. ARTILĒRIJAS IEKĀRTAS, KAUJAS UN IZLŪKOŠANAS BRUŅUMAŠĪNAS. (Piedalās Kanādas vadīta NATO paplašinātā kaujas grupa) – Krustpils pils stāvlaukumā
  • 21:00 SAKSOFONISTES ANNIJAS BRIŠKAS KONCERTS (piedalās perkusionists Mārcis Briška) – Krustpils Ev.Luteriskajā baznīcā

“Muzeju nakts” laikā atvērta Krustpils Ev. Luteriskā baznīca un apgāda “Zvaigzne ABC” grāmatnīca (Rīgas 175, Jēkabpils)

!!! APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI – KRUSTPILS PILS STĀVLAUKUMĀ AUTOMAŠĪNAS NOVIETOT NEVARĒS, TUVĀKAIS STĀVLAUKUMS IR PIE KRUSTPILS SALIŅAS!

Ieeja Muzeju nakts pasākumos ir bezmaksas.

Atpakaļ