Tautasdziesmu programma “Dieva dēli. Saules meitas”.

24.03.2023 - plkst.19.00 Krustpils kultūras centrs

24. martā plkst. 19.00 Krustpils kultūras centrā izskanēs pavasarīga tautasdziesmu programma “Dieva dēli. Saules mietas”.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā – Biļetes uz DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS / koncerts Jēkabpils, Rīgas ielā 210/212 2023. gada 24. marts, piektdiena, 19:00 Krustpils kultūras centrs (bilesuparadize.lv)

Programmā izvēlētās dziesmas raksturo dzīvesprieks un vitalitāte, kas mīsies ar mitoloģiski pārlaicīgo un bezgala skaisto tautas dziesmu poētisko valodu.  Koncertā atkal satiksies publikas iemīļotie dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa, Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka un Marts Kristians Kalniņš

„Nekas nenotiek nejauši”, atzīst koncerta  producents Aigars Dinsbergs. „Mūsu tautas neapzinātā spēka avots atrodams tieši tautas dziesmās, un šajā laikā spēks un ticība ir vajadzīgi vairāk nekā jebkad agrāk. Pirms diviem gadiem šī programma tika sagatavota, bet ierobežojumu dēļ izrādīt paguvām tikai Ogrē un Cēsīs. Tagad tā atjaunota, papildināta un dodas iedvesmot skatītājus no jauna.”

Tautas tradīcijās Saules meitas un Dieva dēli ir gan iedvesmotāji, gan cilvēka neredzamie palīgi. Šodien Saules meitas ienāk mūsu pasaulīgajā dzīvē un sadzīvē, lai kopā ar Dieva dēliem ļautu katram latvietim apzināties to aizlaiku spēku, kas mīt mūsos. Lai iedvesmotu mūs pašus, kaimiņus ap mums un varbūt arī visai pasaulei liktu noticēt, ka ir kāda enerģija, kas spēj sadziedēt bēdas un liek pazust ļaunumam.

Tautas melodijas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos radījuši sava aroda lietpratēji Jānis Strazds  un Kristīne Kārkle – Kalniņa. Pavadošās grupas sastāvā –  Jānis Strazds (taustiņi), Kristīne Kārkle – Kalniņa (vijole), Edgars Kārklis (dūdas, stabules, akordeons), Jānis Kalniņš (ģitāra), Valters Sprūdžs (bass), Miķelis Vīte  (sitaminstrumenti)  un Ansis Jansons (kokle).

Atpakaļ