Tematiska IZSTĀDE “Latvijas filmas”

01.03 - 28.04

Ja vēlies filmas skatīties mājās, bet nav pieejams interneta pieslēgums, piedāvājam Latvijas filmas DVD formātā gluži tāpat kā grāmatas.

Nacionālais Kino centrs kopā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu realizējis projektu “Latvijas filmu izlase”. Spēlfilmu sarakstā vecākā ir režisora Leonīda Leimaņa filma “Purva bridējs”, kas uzņemta 1966. gadā, jaunākā – 2013. gadā uzņemtā Jāņa Norda filma “Mammu, es tevi mīlu”, dokumentālā kino izlase sākas ar Ivara Kraulīša 1961. gada filmu “Baltie zvani” un beidzas ar Dāvja Sīmaņa 2014. gadā veidoto “Escaping Riga”, savukārt animācijas spektru sāk Arnolda Burova pirmā filma “Ki-ke-ri-gū!”, kas tapusi 1966. gadā, un Rozes Stiebras “Zelta sietiņš”, kas tapusi 1975. gadā, bet noslēdz divas 2014. gada filmas – Signes Baumanes “Akmeņi manās kabatās” un Reiņa Kalnaeļļa “Zelta zirgs”.

Bibliotēkā arī pieejami audio un video materiāli par novadu. Īsmetrāžas spēlfilma “Zilie zvaniņi’’, veltījums Jēkabpils Goda pilsonim Arvīdam Ozoliņam “Jēkabpils dižozols’’, filma par žurnālisti  un latvisko vērtību sargātāju Māru Grīnbergu “Latvija man sirdī’’, u.c.

Nāc uz bibliotēku un izvēlies filmu jaukam vakaram!

Nāc uz bibliotēku un izvēlies filmu jaukam vakaram!

Atpakaļ