Tikšanās ar fotoizstādes “Ceļš uz Everestu, kas turpinās“ autoru

17.05.2022 - plkst.13.00 Krustpils kultūras centrs

Krustpils kultūras centrā no 3. līdz 31. maijam apskatāma Jura Alberta Ulmaņa fotoizstāde Ceļš uz Everestu, kas turpinās” par ekspedīciju uz Everestu.

Pirkstus tik stindzinošs aukstums, ka grūti rokās noturēt pildspalvu, stāvi kāpumi, šļūdoņi un maz skābekļa. Bet visam pāri – dabas varenība un neaprakstāmi skaistas ainavas. Gleznainos skatus un neatlaidīgos kāpējus gandrīz divus mēnešus ilgā ekspedīcijā uz zemeslodes augstāko virsotni, par Planētas jumtu dēvēto Everestu fotoaparāta objektīvā centies «iemānīt» latviešu zemessargs, profesors un polārpētnieks Juris Alberts Ulmanis.

Autora ceļš uz 8848 metrus augstā Himalaju kalna spici iemūžināts 32 fotogrāfijās, kas no 5. maija līdz 31. maijam  būs aplūkojamas foto izstādē «Ceļš uz Everestu, kas turpinās» Krustpils kultūras centrā.

Vienlaikus izdota grāmata ar identisku nosaukumu – «Ceļš uz Everestu, kas turpinās». Tā ir autora ekspedīcijas dienasgrāmata, kurā viņš apraksta visus svarīgākos notikumus, satiktos cilvēkus, pārdomas, šaubas un atziņas. Grāmata ļauj lasītājam izsekot autora gaitām ceļošanai izaicinošajā periodā – 2021. gada pavasarī, kad daudzviet bija spēkā koronavīrusa apkarošanai noteiktie ierobežojumi. Tās aptver somu sakārtošanu Rīgas dzīvoklī, lidojumu uz Āziju, karantīnas periodu Katmandu viesnīcā, ierašanos kalnu nometnē, ilgo, grūto ceļu uz virsotni, šaubīšanos par savām spējām, pārliecības uzplaiksnījumiem, Covid-19 nonākšanu kalnos un tā radītajām problēmām, kā arī grūtībām atgriezties mājās.

«Pazīstamākais latviešu alpīnists Teodors Ķirsis reiz man teica, ka kalnā kāpšana ir kaut kas starp sportu un mākslu. Tieši tā es uztvēru šo ilgo un grūto kāpienu, tādēļ Everestā nesu ne vien smagu somu, bet arī trīs fotokameras, kurās iemūžināju vārdos neaprakstāmos skatus un savus ceļabiedrus, kuri man kļuvuši par draugiem uz mūžu. Un, protams, man vienmēr pa rokai bija pierakstu blociņš dienasgrāmatai, lai piedzīvotais nepaliktu tikai manās atmiņās,» stāsta Juris Alberts Ulmanis.

146 lappuses biezā grāmata sagatavoja iespiešanai SIA «NT Klasika». Tā nopērkama grāmatu tirdzniecības vietās un internetā.

Laipni aicinām uz tikšanos un sarunu ar autoru 17. maijā plkst. 13.00 Krustpils kultūras centra mazajā zālē.

Atpakaļ