Ukraiņu biedrības “Javir” muzikāli literārs KONCERTS “Zelta rudens”

16.09.2017 - plkst.15.00

Jēkabpils pilsētas pašvaldības projekta “Tautieši” ietvaros 16. septembrī plkst. 15.00 Krustpils kultūras namā notiks tradicionālais rudens koncerts “Zelta rudens”. Koncertā piedalīsies ansamblis “Javir”, pārstāvji no Bērnu un jauniešu centra un citi viesi.

2016. gada nogalē Jēkabpilī ieradās biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekta “Share and like volunteering” dalībnieks Jevgēnijs Udovičenko (Yevhen Udovychenko) no Ukrainas pilsētas Zaparožje. Viņš pēc profesijas ir žurnālists, kuram Ukrainas mediju vidē pieder savs viedoblogs. Jevgēnijs projektā darbojās 10 mēnešus, iesaistot vietējos jauniešus dažādās aktivitātēs, kuras saistītas ar žurnālistiku, režisora, operatora, moderatora un cita šāda veida amatu pienākumiem.

Jevgēnijs Jēkabpilī ir izveidojis mediju klubu, kurā darbojas astoņi vidusskolēni. Mediju klubā notiek debates, tiek rakstīti ziņu sižeti un izmēģinātas lomu spēles, kā arī tiek attīstīta loģiskā domāšana. Pēc koncerta Jevgēnijs Udovičenko prezentēs videofilmu par ukraiņu ģimenēm, kuras dzīvo Jēkabpilī. Pasākumā piedalīsies ģimenes – filmas varoņi, kuriem pēc ukraiņu biedrības tradīcijas, tiks dāvināti izšūti dvieļi “rušniki”. Dvieli ģimenēs nodod nākamajām paaudzēm kā relikviju – “oberig”, kura aizsargā dzimtu.

Pasākums bez ieejas maksas

Atpakaļ