UNESCO nedēļa

08.10 - 14.10

No 8. līdz 14. oktobrim Latvijā norisināsies UNESCO nedēļa, kurā ikviens aicināts kļūt par Mantojuma stāstnieku. Jēkabpils Tūrisma informācijas centrā izstāde – “Strūves ģeodēziskā loka punkts “Jēkabpils””.

UNESCO nedēļas laikā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina ikvienu interesentu radīt savu mantojuma stāstu, piemēram, doties pastaigā ar ģimeni gar Daugavas lokiem, nofotografēt kādu vēsturisko Jēkabpils ēku, uzfilmēt videostāstu par kādu J.K.Broces kolekcijā attēlotu vietu, ieskenēt savu radinieku vēstules, izveidot bloga ierakstu par pieredzēto Dziesmu un deju svētkos utt. Kad stāsts radīts, to vēlams izstāstīt citiem, piemēram, izmantot iegūto materiālu mācību procesā, parādīt savu sagatavoto videosižetu savai ģimenei, skolas biedriem vai kolēģiem; pievienot attēlu ar izzūdošām vietām www.zudusilatvija.lv; apzinātās mantojuma liecības saglabāt savā ģimenes arhīvā vai nodot tās glabāšanā muzejā (arī Jēkabpils Vēstures muzejā).

Mantojuma stāstnieki aicināti dalīties ar UNESCO nedēļā paveikto mantojuma dokumentēšanā savās vai pārstāvētās iestādes internetvietnēs vai sociālo tīklu vietnēs (nosūtot saiti uz ievietoto materiālu e-pastā programmas@unesco.lv). Vēlams lietot mirkļbirku #unesconedela2018, lai arī citi to var izmantot kā noderīgu un kvalitatīvu avotu Latvijas un pasaules mantojuma vērtību iepazīšanai un tālākai nodošanai.

Jēkabpilī atrodas unikāls objekts, kas ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā – Strūves ģeodēziskā loka punkts “Jēkabpils”. No 8. līdz 14. oktobrim Jēkabpils Tūrisma informācijas centrā iespējams aplūkot Jēkabpils Vēstures muzeja sagatavoto izstādi par šo vērtīgo mantojumu.

Informāciju sagatavoja:

Kate Riekstiņa

Jēkabpils Vēstures muzeja

Komunikāciju nodaļas vadītāja

Atpakaļ