UZSAUKUMS SĒĻU VĪRIEM!

26.04 - 19.05 Jēkabpils Tautas nams

Par Sēļu vīriem, kas skaisti dzied!

Gatavojoties svētkiem “SĒLIJA ROTĀ” Jaunjelgavā, 2024.gada 29.jūnijā, aicinām vīru dziedošās balsis pievienoties Jēkabpils, Augšdaugavas un Aizkraukles novadu koru dziedātājiem, lai izveidotu skanīgu SĒĻU VĪRU KORI.

Iecere ir apgūt 3 skaistas vīru koru dziesmas, kas sasaucas ar Aizkraukles novada rīkotāju iecerēto svētku “Sēlija rotā” tēmu par mīlestību, par attiecībām, par precībām un kā dzīvē – viegliem vilšanās mirkļiem.

Vīru koru repertuārā: LŪK, ROZE ZIED! (Jurjānu Andrejs, Ansis Līventāls), TUMSIŅĀI, VAKARĀ (sēļu tautasdziesma Edgara Lindes apdarē), APKAL MANU KUMELIŅU (Vaivodu Juris, Rūdolfs Blaumanis), savukārt, kopā ar jauktajiem un sieviešu koriem koncerta noslēgumā tiks atskaņota Raimonda Tigula un Noras Ikstenas dziesma MĪLESTĪBAS JŪRA.

Pavadošās grupas sastāvā būs taustiņinstrumentālists Romāns Vendiņš, ģitārists Rihards Goba, basists Toms Poišs, sitaminstrumentālists Raitis Aukšmuksts, vijolnieks Raimonds Melderis, akordeonists Artūrs Noviks.

Lai varētu sagatavot kvalitatīvi priekšnesumu, svarīgi apmeklēt mēģinājumus, kas notiks:

20. maijā (pirmdiena) 18:30-21:00 Jēkabpils Tautas namā

9. jūnijā (svētdiena) 12:00-16:00 Jēkabpils Tautas namā

29.jūnijā (sestdiena) Jaunjelgavā.

 

Aicinu arī Jēkabpils novada uzņēmējus atbalstīt Sēļu vīru kora izveidi, lai novembrī varētu sagatavot patriotisku un latvisku programmu “Svētku pours”.

Ņemot vērā to, ka:

1) šī gada VKKF Sēlijas programmas eksperti šo notikumu atzina par neaktuālu, nepiešķirot finansējumu;

2) Kultūras ministrija apmaldījusies birokrātijas un negribēšanas riņķa dancī, nespējot nodrošināt pienācīgu atalgojumu amatierkoru diriģentiem;

3) vīru dziedātāju skaits ievērojami samazinās, noveco, un ir nepieciešama rīcība, lai šo lejupslīdi pārtrauktu.

Pretējā gadījumā Dziesmu svētku tradīcija un Dziedāšanas svētki, kādi tie pirms 200 gadiem notika, piemēram, Sunākstē ar vīru brašu dziedāšanu, paliks vien bildēs, atmiņās vai atjaunotajās sētās ar driķu spilveniem.

 

Tā nav ideālā Sēlija, bet uz to ir jātiecas:)

 

Pieteikšanās un informācijai: 29555770 (koncerta mākslinieciskā vadītāja Agita Rimšēviča)

 

Atpakaļ