“Vakarvējš” piedalās Latvijas simtgades pasākumā Valkas novada Vijciemā

31.10 - 27.01

Oktobra sestdienā, kad rudens koši apgleznojis kokus ar zeltainām lapām un saulīte centās izspraukties caur rudens mākoņiem, Krustpils kultūras nama jauktais ansamblis “Vakarvējš” devās ciemos uz Valkas novada Vijciemu, lai kopā ar pagasta amatieru kolektīviem sveiktu novada iedzīvotājus Latvijas 100 dzimšanas dienā.

Pasākumā “10 Vijciema stāsti Latvijas simtgadei”, klausījāmies stāstus par Vijciema dižkokiem, pagasta kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī par cilvēkiem, ar kuriem vijciemieši lepojas. Stāsti mijās ar vietējo amatierkolektīvu un Valkas mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumiem un visos šajos kolektīvos piedalījās kāds bijušais vai esošas pagasta iedzīvotājs.

Arī “Vakarvējā” dzied kāds bijušais vijciemietis, tāpēc mēs Vijciemam stāstījām savu stāstu par Sēlijas vēsturiskā novada skaistākajām vietām un izcilajiem cilvēkiem. Kopā ar skaistajiem rudens ziediem, kurus kopuši mūsu puses uzņēmēji, dāvinājām vidzemniekiem novadnieka Vitauta Nenišķa dziesmu “Trīs zvaigznes”.

Lielajā svētku ballē “Vakarvējš” priecēja klātesošos ar deju mūziku, tādā statusā uzstājāmies pirmoreiz, bet darījām to no sirds, saņemot daudz aplausu un pateicības vārdu.

 

Ilze Samule

Atpakaļ