Valijas Burtinas zīmējumu IZSTĀDE “Dvēseļu ceļojums laikā un telpā”

8. februārī plkst. 16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē notiks Valijas Burtinas zīmējumu izstādes “Dvēseļu ceļojums laikā un telpā” atklāšana. Izstāde būs apskatāma līdz 28. februārim.

Valija Burtina dzimusi Jēkabpilī, mācījusies Salas vidusskolā. Zīmēšana ir viens no Valijas Burtinas sirdsdarbiem un hobijiem. Zīmēt Valija sāka jau bērnībā, arī skolas gados labi zīmēja un piedalījās reģionālajās zīmēšanas olimpiādēs. Pēc 8. klases beigšanas gribēja iestāties Rēzeknes mākslas skolā, tomēr dažādu apstākļu dēļ sapnis bija jāatliek. 1985. gadā sāka mācīties Jēkabpils tehnikumā (tagad Jēkabpils Agrobiznesa koledža) grāmatvedību, apprecējās un pārcēlās uz Latgali. Neklātienē pabeidza mācības un ieguva diplomu. 1999. gadā Valija atgriezās dzimtajā pusē, strādāja dažādās profesijās, piedalījās ES finansētajos projektos, tādējādi iegūstot darba iemaņas, kas nav saistītas ar zīmēšanu.

Tagad Valija strādā fiziski smagu darbu, un tikai 2015. gadā atsāka zīmēt, taču savādāk… Paņēma parasto zīmuli, zīmēšanas lapu un tā tas iesākās. Valijasprāt, tā ir abstraktā zīmēšana, kur loģikas nav un kas ir sava veida redzējums uz lietām un parādībām sev apkārt no cita skatupunkta. Katram zīmējumam ir sava vēsture un doma, ko zīmētāja ar to grib pateikt. Iespējams, ka katrs saskatīs Valijas zīmējumos kaut ko citu, sev atbilstošu un uzrunājošu. Tie ir Valijas vērojumi telpā un dabā. Viņa vēlas dot iespēju ielūkoties šajos zīmējumos un atstāt atsauksmes par tiem. Valija novēl visiem spēju ikdienas steigā apstāties un paskatīties uz lietām un parādībām citādām acīm, jo tāpat kā nav vienādu sniegpārsliņu, tāpat arī nav vienādu cilvēku.

Atpakaļ