IZRĀDE “Debesis ir mums” – Valmieras teātris

19.01.2017 - plkst.19.00

Melanholija 2 daļās

Valmieras drāmas teātris ar izrādi “Debesis ir mums” 19. janvārī plkst. 19.00 viesosies Krustpils kultūras namā. Tas ir stāsts par cilvēkiem, kas pazaudējuši savas dvēseles. Viņi tās meklē un atrod… uz patiesi skaistu un īsu mirkli, lai atkal tās zaudētu rīta saules staros.

Lugas darbības fons ir šodienas Latvijas lauku situācija – zeme paliek atmatā vai tiek pārdota tiem, kas spēj vairāk maksāt. Lugas galvenie varoņi, kā saka režisors, ir gudri un jūtīgi cilvēki, ko samalusi dzīve: Pauls (Aigars Vilims) un viņa skarbā, darba nomocītā meita Agnese (Māra Mennika), kas mēģina vilkt nomāto saimniecību, un Mareks (Mārtiņš Upenieks), faktiskais saimniecības mantinieks, kas ir ieradies no Anglijas, lai nokārtotu mantojuma lietas. Vai ir kāds spēks, kura varā būtu viņus atkal padarīt laimīgus? – uz šo jautājumu cenšas atbildēt izrādes veidotāji.

„Izrādē vēlamies atklāt šo cilvēku skaistāko dzīves brīdi,” stāsta izrādes režisors Jānis Znotiņš. „Mēs redzam meiteni, kas paslēpusi savu sievišķīgo dvēseli zem rupjības un izlikšanās maskas. Viņas tēvs savu jūtīgo sirdi ir paslēpis alkoholā, rupjībā un jokos. Savukārt saimniecības mantinieks ir apmaldījies savos sapņos par ideālo dzīvi. Kaimiņš (Ingus Kniploks) ir jaunbagātnieks, kas dzīvo pavisam citā pasaulē, kuras galvenā vērtība ir nauda. Taču, manuprāt, nav vērts stāstīt tikai par šo cilvēku redzamajām nepilnībām. Daudz svarīgāk ļaut ieraudzīt to gaišumu, kas joprojām ir katrā no viņiem, lai arī kā viņi mēģinātu to paslēpt no citiem un paši no sevis. Lugas varoņiem ir dota viena mēness apspīdēta nakts, lai kaut uz brīdi būtu laimīgi”.

Lomās: Māra Mennika, Aigars Vilims, Mārtiņš Upenieks, Ingus Kniploks

Režisors – Jānis Znotiņš

Scenogrāfi – Jānis Znotiņš un Ričards Millers

Kostīmi – Inga Apine

Gaisma – Dāvis Burmeisters

Komponists – Emīls Zilberts

Pirmizrāde: 2015. gada 19. marts

Bērniem līdz 14 gadu vecumam izrādi skatīties neiesakām!

Smēķē Izrādē smēķē!

 

Biļetes Krustpils kultūras nama kasē, “Biļešu Paradīzes” kasēs, internetā http://www.bilesuparadize.lv/events/event/53227

Biļešu cenas 6 €, 8 €, 10 €

Atpakaļ