VALSTS SVĒTKI JĒKABPILĪ. SVINAM, MĪLAM, DZĪVOJAM!

11.11 - 18.11

Lai arī daudzas mums ierastas aktivitātes šajā gadā maina savu formu, un pasākumi nevar notikt – svētku sajūtas radīšana nav atcelta. Un šogad valsts svētkos mēģināsim radīt svētkus citādi, kā ierasts. Par spīti visam, tik un tā mēs nesam Latviju savās sirdīs, un turpinām būt pateicīgi par dzīvi skaistās Daugavas krastos.

Jēkabpilieti, aicinām Tevi iesaistīties kopējas valsts svētku noskaņas radīšanā! Laikā, kad nevaram sanākt kopā pasākumos, mēs varam būt kopā domās. Aicinām rūpēties par savu un līdzcilvēku veselību, un nepulcēties svinīgos pasākumos. Bet ko mēs varam darīt? Mēs varam savā ģimenes lokā uzklāt svētku galdu un padomāt par to labo, ko mēs katrs varam dot Latvijai, sabiedrībai un mums tuvākajiem cilvēkiem šajā laikā.

SVĒTKU LENTĪTE. Aicinām ikdienā nēsāt pie apģērba piespraustu Latvijas valsts karoga lentīti. Lentītes nēsājamas ar stūriem uz augšu, veidojot stilizētu burtu “V”, kas simbolizē uzvaru, jo novembrī tiek atzīmēta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

IZKĀRSIM KAROGUS. Pilsētā jau redzam plīvojam Latvijas karogus gan ielās, gan pie laternām uz Daugavas tilta. Atcerēsimies, ka arī pie dzīvojamajām ēkām 11. un 18. novembrī jāizkar Latvijas valsts karogs.

LĀČPLĒŠA DIENA. Lāčplēša dienā 11. novembrī aicinām savas mājas logā iedegt svecītes, māju pagalmos iedegt lāpas un pieminēt Latvijas brīvības cīņās kritušos. Pie pieminekļa “Kritušiem par tēviju” visas dienas garumā ikviens aicināts nolikt ziedus un svecītes.

IZSTĀDES. Šajā laikā iespējami ir izstāžu apmeklējumi. Pie Jēkabpils pilsētas bibliotēkas būs apskatāma izstāde “Latvija 1939 – 1991: no okupācijas līdz brīvībai”.  16. un 17. novembrī izstāde pie bibliotēkas būs apskatāma bibliotēkas darba laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, savukārt 18. novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00. Krustpils kultūras namā no 16. novembra līdz 18. decembrim apskatāma izstāde “Pasakas starpkultūru stilā”. Izstāžu apmeklētājus lūdzam ievērot distanci, kā arī lietot sejas un deguna aizsargmaskas.

IZGAISMOSIM LOGUS.  Ienesīsim gaismu pilsētā caur mūsu logiem. Aicinām pilsētas iedzīvotājus izgaismot savu dzīvokļu logus, mājas un iestādes valsts svētku nedēļā. Fotogrāfijas ar izgaismotiem objektiem aicinām ievietot sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #Jēkabpilsmirdz .

VALSTS SVĒTKU RĪTĀ. 18. novembra rītā pie Krustpils kultūras nama tiks pacelti karogi un atskaņota valsts himna. To būs iespējams noskatīties tiešraidē plkst. 9.00. Šim svinīgajam brīdim aicinām sekot līdzi Jēkabpils sociālajos tīklos mājas lapā.

DODIES PASTAIGĀ! Valsts svētku dienās dodies pastaigās svaigā gaisā un apskati svētku noformējumu pilsētā!

>>> Svētku vakara pastaiga. 17. un 18. novembrī izbaudi skaistu vakara pastaigu pa Daugavas aizsargdambja promenādi latviskas mūzikas un jēkabpiliešu audiosveicienu pavadījumā. Arī Kena parka estrādē visa vakara garumā skanēs latviska mūzika. Aizsargdambja promenāde un Kena parka estrāde būs izrotāta, lai radītu svētku noskaņu abās dienās, savukārt 18. novembra vakarā arī Kena parkā būs īpašs latvisks noformējums.

>>> Jēkabpils Sporta centrs atgādina, ka vēl joprojām rit #Jēkabpils350km izaicinājuma 2. kārta un ikvienam ir iespēja tikt pie skaistās jubilejas medaļas! Ir tikai jāsakrāj 350 km ejot, skrienot vai braucot ar velosipēdu. Kilometri jāfiksē kādā no aplikācijām un tad, kad visi 350 ir sakrāti, jāiesūta atskaites anketa. Iespējams, valsts svētku dienas ir īstais laiks, lai noietu nepieciešamu dienas soļu devu.

>>> Apskaties šogad tapušo starptautisko pilsētvides plakātu izstādi “Jēkabpils 35 + 0”. Plakāti izvietoti 24 dažādās Jēkabpils vietās – gan centrālajos laukumos un parkos, gan dzīvojamo māju mikrorajonos, gan pilsētas nomalēs. Ar vietu sarakstu iespējams iepazīties www.jekabpils.lv.  Izstāde ir multimediāla, lai izbaudītu to pilnībā, lejuplādē aplikāciju “Jēkabpils 35+0”, kurā atradīsi visas plakātu atrašanās vietas īpaši izstādei radītu papildinātās realitātes skaņdarbu.

>>> Dodies pastaigā uz Krustpils pili. Lai arī Jēkabpils Vēstures muzejs Krustpils pilī šobrīd apmeklētāju grupas nepieņem, individuālais apmeklējums ir iespējams, tas nav iepriekš jāpiesaka. Šobrīd iespējams iepazīt vairākas ekspozīcijas (pils guvernantes un kalpotāju ekspozīcijas, ekspozīciju par Daugavu un plostniekiem) un izstādes (Ungārijas porcelāna rotu zīmola ZEMA izstādi “ZEMA. Ungārijas apslēptie dārgumi. ZEMA. Hidden Treasures From Hungary”, izstādi “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”), kā arī nokāpt pils viduslaiku pagrabā, un uzkāpt skatu tornī. Krustpils pils A korpusā (Kungu mājā) turpinās remontdarbi, tāpēc uz laiku apmeklējumam slēgta jaunā ekspozīcija par Jēkabpils pilsētas vēsturi. 17. novembrī pils darbosies no plkst. 9.00 līdz 16.00 un 18. novembrī no plkst.10.00 – 16.00.

 

Svētku laikā aicinām būt laipniem, tolerantiem un saprotošiem. Aicinām sekot līdzi informācijai Jēkabpils Kultūras pārvaldes mājas lapā www.jkp.lv, kā arī sociālajos tīklos, lai uzzinātu par iespējamām izmaiņām.

Lai skaists, sirsnīgs un siltām sajūtām pildīts valsts svētku laiks!

 

 

 

Valsts svētki Jēkabpilī

“Svinam. Mīlam. Dzīvojam.”

 

 

 

 

 

 

11.11.

17.00-20.00

Lāčplēša diena. Brīvības cīņās kritušo pieminēšana.

Aicinām savas mājas logos aizdegt svecītes.

Pie pieminekļa Kritušiem par Tēviju

 

16.11. – 18.11.

Izstāde

 “Latvija 1939 – 1991: no okupācijas līdz brīvībai”

Laukumā pie Jēkabpils pilsētas bibliotēkas.

16.,17.11. JPB darba laikā,

18.11. no plkst. 10.00 līdz 15.00

 

16.11. – 18.12.

Fotoizstāde “Pasakas starpkultūru stilā”

Krustpils kultūras nams

 

 

17.11.-18.11.

 

Svētku pastaiga pa pilsētu

 

 

Jēkabpils pilsētvide

 

 

Vakara pastaiga pa promenādi jēkabpiliešu audiosveicienu un latviskas mūzikas pavadījumā

Daugavas aizsargdambja promenāde

 

Valsts svētu noformējums Kena parka estrādē

Kena parka estrāde

 

 

 

18.11.

9.00

Svinīga karogu pacelšana pie Krustpils kultūras nama un Latvijas valsts himnas atskaņošana.

Translēšana Jēkabpils un Jēkabpils kultūras pārvaldes Facebook lapās.

Krustpils kultūras nams

 

 

13.00

Ekumeniskais dievkalpojums.

Vietu skaits ierobežots.

Krustpils evaņģēliski luteriskā baznīca

 

18.11.

Valsts svētku noformējums Kena parka estrādē un Kena parkā

Kena parks

 

 

Atpakaļ