Variešu Tautas nama amatierteātra “Servīze” izrāde “Rēgu rotaļas”

27.03.2024 - plkst.19.00 Salas Tautas nams
27.03. plkst. 19.00
Starptautiskās Teātra dienas ietvaros Variešu Tautas nama amatierteātra “Servīze” izrāde “Rēgu rotaļas”
 
Variešu amatierteātris pastāv ne vienu vien gadu desmitu. Savu nosaukumu “Servīze” kolektīvs patiesi ir izvēlējies par godu kafijas servīzei, kura ik mēģinājumus ir pulcinājusi savus aktierus pie galda uz atraktīvām sarunām.
 
Autora A.Ūdra uzrakstītā luga vēsta par mistiskiem notikumiem kādā pilsētas galerijā – to ir sācis apdzīvot rēgs. Neviens nevēlas satikties ar rēgu, tāpēc galerijas spēja izdzīvot ir zem liela jautājuma. Izrādē “Rēgu rotaļas” galerija ir vieta, kurā risinās dažādas sadzīves situācijas un savstarpējo attiecību risināšanas personāžu starpā. Visu to pastiprina “dzīvā glezna”, kas aktīvi reaģē uz notikumiem.
 
Režisore I. Beinaroviča izvēlējās savdabīgu galerijas atklājumu – lai izprotamāka būtu aktieru spēle, galerijas grīdu klāj baltas papīra salvetes. Galerijā apmeklētāji taču nestaigā kā pa pilsētas ielām, bet kustas lēnām, pārdomājot un vērojot gleznas. Pateicoties papīra salvetēm, kustības ir nedaudz ierobežotas un ir iespēja redzēt “baltu grīdu” – kā īstā galerijā.
 
Svarīgākos izrādes notikumus paspilgtina gaismu efekti un dažādi muzikāli fragmenti. Starp galerijas apmeklētājiem uzrodas arī drosminieki, kas vēlas notvert rēgu. Kas īsti notiek galerijā un kā tā tiek sasaistīta ar cilvēku likteņiem? To varēs atklāt jebkurš apmeklētājs, kas atnāks uz izrādi. Mīļi gaidīti!
 
Biļetes cena: 2,- €
Atpakaļ