Vaska figūru IZSTĀDE “Betmens un citi”

25.01 - 19.03

No 25. janvāra līdz 19. martam Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē apskatāma vaska figūru kolekcija no Sanktpēterburgas. Jēkabpiliešiem un viesiem šī ir lieliska iespēja apskatīt apbrīnojami reālistiskas vēsturisku personību un leģendāru varoņu figūras.

Vaska figūru izstāde atvērta:

Pirmdien – piektdien no plkst. 10.00 līdz 13.00, no plkst. 14.00 līdz 19.00

Sestdien no plkst. 10.00 līdz 17.00

Svētdien no pl. 10.00 līdz 16.00

Kuplā skaitā pārstāvēti arī populāri tēli no animācijas un fantastikas žanra kino filmām, kas noteikti ieinteresēs jaunākos izstādes apmeklētājus. Bērni varēs sastapt savus iemīļotos varoņus no animācijas filmas “Ledus Laikmets” – Zobenzobu vāveri Skretu, kas noķērusi zīli, sliņķi Sidu u.c. Aci pret aci satiksiet arī noslēpumainākos no fantastikas žanra filmu personāžiem – Betmenu no tāda paša nosaukuma filmas un Jodu no “Zvaigžņu kariem”, nemirstīgo ļaundari Deiviju Džonsu un aktieri Džoniju Depu kā Džeku Sperovu kopā ar pirātu karalieni Elizabeti Svonu (aktrise Kīra Naitlija) no filmu cikla “Karību jūras pirāti”.

Vaska figūru izstādē varēsiet vizualizēt senatnes dižgarus un iedomāties, kāda ir skaistā Atēna – sengrieķu kara un gudrības dieviete –, kā izskatās renesanses laika skaistuma etalons Džokonda blakus savam radītājam Leonardo da Vinči, sajust Venēras valdzinājumu kompozīcijā, kas radīta pēc agrīnās renesanses dižgara Sandro Botičelli gleznas “Veneras dzimšana” motīviem.

Apmeklētāji vaigu vaigā varēs sastapt spilgtas personības no dažādiem laikmetiem: sengrieķu vēsturnieku Hērodotu, renesanses laika angļu dzejnieku un dramaturgu Viljamu Šekspīru, 20.gatsimta sākuma zinātniekus Mariju Kirī un Albertu Einšteinu, mūsdienu okeāna pētnieku un fotogrāfu Žaku Īvu Kusto. Tāpat varēs apskatīt iemīļotos franču komēdijfilmu aktierus Luiju de Finesu, Pjēru Rišāru, Žanu Polu Belmondo, protams, nepārspējamo Deividu Sušē Erkila Puaro lomā, pasaules pirmo tenoru Lučano Pavaroti, kā arī skandalozo dziedātāju Lady Gaga.

Izstādes ekspozīcija piedāvā atcerēties pasaules un Eiropas vēsturi un atpazīt imperatorus un valstsvīrus, kas savulaik mainījuši atzīmes pasaules kartē. Tāds ir karavadonis un Mongolijas impērijas dibinātājs Čingizhans, franču imperators Napoleons Bonaparts, kā arī Krievijas cari Ivans Bargais un Pēteris I.

Izstādes kurators Armens Arutjunjans atzīmē, ka “Jēkabpils Tautas namā būs izstādīta ļoti nopietna kolekcija, kas ne tikai izklaidēs, bet arī izglītos apmeklētājus”. A.Arutjunjans priecājas, ka vaska figūras ir veidotas ārkārtīgi rūpīgi, ievērojot vēsturisko precizitāti, apkopojot un izmantojot informāciju no dažādiem avotiem.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļešu cenas bērniem, skolēniem, pensionāriem – 3 €, pieaugušajiem – 4 €, ģimenēm (2 pieaugušie un bērni) – 11 €

Atpakaļ