Vides objekta “Zasas cimda māja” atklāšana un tautastērpu gājiens “Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai” 4.maijā

09.05 - 25.05

Vides objekta “Zasas cimda māja” atklāšana un tautastērpu gājiens “Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai” 4.maijā

4.maijā Zasā pie AC “Rūme” notika vides objekta “Zasas cimda māja” atklāšana un tautas tērpu gājiens “Uzvelc savu tautastērpu par godu Latvijai”. Vides objekts tapis pēc Jēkabpils Mākslas skolas Zasas filiāles audzēknes Solveigas Smilškalnes maketa, kurš uzvarēja Latvijas Nacionālā kultūras centra valsts konkursā “Mantojums”. Darbā izmantots etnogrāfiskā Zasas cimda raksta motīvs, kas kalpoja par iedvesmu šāda darba radīšanai. Izmantojot laikmetīgus mākslas paņēmienus, tiek popularizēts vietējais kultūras mantojums.

Tautastērpu izrādīšana Zasā bija Sēlijas kultūrvēsturiskā novada daļa no vislatvijas akcijas “Uzvelc savu tautastērpu par godu Latvijai”. Akcija 4.maijā notika visā Latvijā dažādos novados, bet Sēliju pārstāvējām tieši Zasā! Notikumu ieskandināt palīdzēja Iveta Tāle un Sēļu tradicionālās mūzikas grupa, kuras dalībnieces – Anda Svarāne, Vita Talla, Daiga Kalniņa, Iveta Bērziņa, Ilze Borodkina – dalījās ne vien ar balsu un dūdu īpašo skanējumu, bet arī ar īpašiem stāstiem par to, kā katra sarūpējusi savu tautastērpu.

Tāpat pasākumā savos tautastērpos kopā ar stāstiem, kas tikpat raibi kā paši tērpi, bija ieradušies viesi no dažādām vietām – Zasas, Liepām, Leimaņiem, Slates, Viesītes- un pārstāvji no Jēkabpils novada pašvaldības – priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks un Kultūras pārvaldes direktora p.i. Ilze Cekule. Īpašs prieks, ka pasākumu apmeklēja arī Ukrainas bēgļu ģimene, kas nesen sākusi dzīvot Zasā.

Atpakaļ