Vienas grāmatas izstāde “Grāmata – laikmeta lieciniece. Marta Šuste. Kuzņecova porcelāns: Zuzānu kolekcija. Dace Ļaviņa. Baltars

4.03. – 30.03.
Vienas grāmatas izstāde
“Grāmata – laikmeta lieciniece. Marta Šuste. Kuzņecova porcelāns: Zuzānu kolekcija. Dace Ļaviņa. Baltars”
 
Porcelāns ir skaists materiāls un vienmēr bijis greznuma simbols. Dabiski baltā krāsa, vieglums un izsmalcinātība ļauj to atšķirt no citu materiālu traukiem. Izstādē no bibliotēkas krājuma izvietotas porcelānam veltītas grāmatas, kas vēsta par pagātni, cilvēkiem, viņu kultūru, tradīcijām un domāšanas veidu.
 
Mākslas zinātnieces Daces Ļaviņas sastādītā grāmata izseko Rīgas porcelāna apgleznošanas darbnīcas “Baltars” tapšanas vēsturei un personībām, kas to veidoja. Grāmatā ir iespēja vienkopus aplūkot visus līdz mūsdienām saglabājušos darbnīcā izgatavotos priekšmetus, ko autorei izdevies atrast.
 
Mākslas centrs “Zuzeum” laidis klajā grāmatu “Kuzņecova porcelāns. Zuzānu kolekcija”. Tās autore, mākslas zinātniece Marta Šuste caur vienas kolekcijas prizmu atklāj Kuzņecovu porcelāna impērijas stāstu. Tajā apkopoti vairāk nekā 700 Kuzņecova porcelāna ražojumi, aplūkojot tos saistībā ar fabrikas un dzimtas vēsturi, izceļot to māksliniecisko nozīmību.
Atpakaļ