Virtuālā izstāde “Ar balsi vien…” un izstāde “Ar balsi vien… caur vinila viļņu šalkām”.

01.10 - 29.10

Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā ( Rīgas iela 212) no  1.10.2021.- 29.10.2021 virtuālā izstāde “Ar balsi vien…”  un izstāde “Ar balsi vien… caur vinila viļņu šalkām”.

Novadniecei – 1.oktobra jubilārei Aijai Kukulei veltītas divas izstādes. Viena – bibliotēkas mājaslapā un sociālajos tīklos – virtuāls ceļojums dzīves un daiļrades krustceļos. Otra – bibliotēkas telpās – neliels ieskats Aijas Kukules iedziedātajās vinila skaņuplatēs, kuras pagājušajā gadsimtā bija svarīgākais audio nesējs un brīnumainā kārtā bibliotēkā ir saglabājušās.

Dziedātāja, kordiriģente, pedagoģe Aija Kukule dzimusi Rēzeknē. Mācījusies Atašienes vidusskolā, pēc 8.klases – Rēzeknes mūzikas vidusskolā.

Kopā ar Audriņu rokgrupu piedalījusies festivālā “Liepājas dzintars”, kurā viņu pamana komponists Raimonds Pauls.

Latvijas Valsts konservatorijā apguvusi kordiriģēšanu.

Studiju laikā dziedājusi Imanta Kokara vadītajā kamerkorī “Ave Sol” un vadījusi Skrundas vīru kori.

No 1975. līdz 1978. gadam bijusi ansambļa “Modo” soliste, no 1979. gada – Latvijas TV un radio estrādes orķestra soliste.

Kopumā iedziedājusi ap 200 latviešu komponistu skaņdarbu, kuru ieraksti glabājas Latvijas Radio fonotēkā.

Pēc dziedātājas karjeras beigām strādājusi par dziedāšanas skolotāju Āgenskalna ģimnāzijā. Tad studējusi pedagoģiju Latvijas Universitātē un mācījusi kordiriģēšanu un solodziedāšanu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studentiem.

Aija Kukule nodibina mūzikas studiju “Omnes” (1999-2020), kurā, sekojot principam – katram viņa spēju robežās var attīstīt muzikālo dzirdi, ļauj darboties bērniem ar visdažādāko muzikālo spēju amplitūdu. 2002.gadā no studijas audzēkņiem tiek izveidots koris “Omnes”, kurš ar izciliem panākumiem piedalījies daudzos starptautiskos koru konkursos un festivālos.

  1. gadā saņēmusi Lielo Mūzikas balvu.
  2. gadā tiek izdota A.Kukules labāko dziesmu izlase.
Atpakaļ