Vladimira Maļavska foto izstādes ‘’Свiтло душi jeb Dvēseles gaisma. Nikolajs Kolotilo – SAVĒJAIS’’ atklāšana

05.07.2024 - plkst.16.00 Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka
Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas lasītavā 5.jūlijā plkst.16.00 notiks Vladimira Maļavska foto izstādes ‘’Свiтло душi jeb Dvēseles gaisma. Nikolajs Kolotilo – SAVĒJAIS’’ atklāšana atklāšana un tikšanās ar Nikolaju Kolotilo un fotogrāfu Vladimiru Maļavski.
 
Jūlijā smaržo vīgriežu ziedi, pirmās avenes kautrīgi sarkst, zirnekļtīkli atgādina ar rokām darinātas gadsimta mežģīnes, vējš saskandina jāņogu krelles. Viss savijas vienā rakstā – Jēkabpils pilsētas svētkos 2024. jūlijam tas piedien. Cilvēki svētkos gūst prieku, saviļņojumu, kas kopumā veido emocionālo gandarījumu un ilgtermiņā sekmē kopības sajūtu un patriotismu dzimtajai pilsētai. Tradicionāli, bibliotēka, sadarbība ar Jēkabpils ukraiņu biedrību ‘’Javir’’, pilsētas svētku ietvaros, rīko kopīgus pasākumus.
 
Nikolajs Kolotilo – pundurvalstiņas ‘’ Kolotilovka’’ izveidotājs. Nikolajs ir ukrainis, dzimtā puse Barkovkas ciems Černigovskas apgabalā. “Cik vien sevi atceros, vienmēr esmu kaut ko kalis un dauzījis, tā, ka pilnībā atbilstu savam uzvārdam,” stāsta vīrs, kura uzvārds tik tiešām tulkojumā nozīmē “kalt, sist, dauzīt”. Uz Rīgas un Salaspils robežas, bērzu birzs ieskauta, skatam paveras “Kolotilovka” un tā nosaukums esot radies no viņa uzvārda. Nikolajs ir atvērts, labestīgs un radošs cilvēks, kurš šogad atzīmē 80 gadu jubileju. Popularizējot ukraiņu tradīcijas viņš daudz palīdz Latvijas Ukraiņu kopienai. ‘’Kolotilovkā’’ notikuši festivāli, pasākumi, semināri, radošās darbnīcas, kuros godina ukraiņu kultūru. Atpūtas kompleksā izvietota foto galerija ar fotogrāfa Vladimira Maļavska darbiem, kuros redzami daudzi sabiedrībā atpazīstami cilvēki.
 
Pilsētas svētku mēnesī – jūlijā, Jēkabpils novada Galvenajā bibliotēkā būs skatāma Vladimira Maļavska foto izstāde ‘’ Свiтло душi jeb Dvēseles gaisma. Nikolajs Kolotilo – SAVĒJAIS’’.
 
Pasākums norisinās sadarbībā ar Jēkabpils ukraiņu biedrību ‘’Javir’’.
Atpakaļ