Ziemassvētku laiks Jēkabpilī būs notikumiem bagāts

12.12 - 02.01

Tik balts un kluss – tie gaidot aiztur elpu,

Krīt zemei pāri mirdzošs zvaigžņu pakars

Un, siltām rokām skaudams zemes telpu,

Nāk senais, mīļais Ziemassvētku vakars.

/Valda Mora/

Ziemassvētki ir miera, gaismas un mīlestības laiks. Ar skaistiem notikumiem Jēkabpilī sagaidīsim gada gaišākos svētkus. Lai skaists un siltuma pilns šis laiks!

Ziemassvētkus Jēkabpilī manām jau kopš pilsētas galvenās egles iedegšanas brīža, kas notika 9. decembrī Vecpilsētas laukumā. Šogad svētkus gaidām ar pasākumiem dažādām gaumēm – koncertiem, filmām, muzikālām pasakām, izrādēm, Ziemassvētku cirku, uguņošanu un balli, tāpat Jēkabpilī “piestās” arī “Latvijas Goda aplis”.

14. decembrī plkst. 15.30 Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā notiks tradicionālais Bluķa vakars. Aicinām uz radošajām darbnīcām, spēlēm, rotaļām, kočas baudīšanu, laimes liešanu, kā arī uz bluķa vilkšanu. Notiks arī Ziemassvētku tirdziņš, kur ikviens varēs tirgoties, mainīties un dāvināt.

Pasākums bez ieejas maksas, bet jāņem līdzi maska.

16. decembrī plkst. 12.00 Klauns Miks aicina uz Ziemassvētku brīnumu cirka izrādi Krustpils kultūras namā – vislabākie piedzīvojumi ir iespējami tikai kopā ar cirku! Klauns nolēmis pārvērsties par Ziemassvētku vecīti? Arī tā reizēm gadās, jo svētku pasākumu grafiks ir tik blīvs, ka īstais Ziemassvētku vecītis aicina rūķus un klaunus sev palīgos. Klauns Miks darīs visu, kas viņa spēkos, lai bērniem būtu jautri. Svētku brīnumus radīt sapulcējušies daudzi mākslinieki – žongieri, akrobāti, vingrotāji, ekvilibristi, skoloti sunīši un, protams, burvju pārvērtību meistari.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Latviju, tās novadus, kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijas un personības izzinošais festivāls “Latvijas Goda aplis” Jēkabpilī norisināsies no 15. līdz 17. decembrim.

Festivāla “Latvijas Goda aplis” ietvaros Laukumā pie Jēkabpils Tautas nama 15. un 16. decembrī no plkst. 16.00 līdz 22.00 ikviens jēkabpilietis un pilsētas viesis varēs ņemt dalību projekta “Staro Rīga” interaktīvā multimediju projekcijā “Pieskaries gleznai”, kas ir veltījums izcilā latviešu vecmeistara Jaņa Rozentāla jubilejai. Lai atdzīvotos un pilnībā atklātos kāda no piecām mākslinieka gleznām, būs vajadzīgi sešu roku pieskārieni sensitīviem ekrāniem. Vienlaikus pieliekot rokas visiem ekrāniem, projekcija iemirdzēs pilnā gaismā.

Pasākums bez ieejas maksas.

Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā 16. decembrī plkst. 15.00 akustiskās koncertprogrammas “Adventes pirmo sveci iededzot” koncertā uzstāsies mūziķis Kaspars Markševics.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Festivāla “Latvijas Goda aplis” ietvaros 16. decembrī plkst. 16.00 Jēkabpils Tautas namā pasākumā “PIE SAIMES GALDA” pie Lielā saimes galda Goda saimnieki – Jēkabpils ģimenes – uzņems Goda viesus – ģimenes no tuvējiem novadiem. Ciemošanās laikā atklāsim un cildināsim ģimeņu pamatvērtības – čaklumu, radošumu, dažādas prasmes, tradīcijas, talantus. Dziedāsim kopā ar jauktajiem koriem “Noskaņa” (Jēkabpils) un “Dziesma” (Olaine) un solisti Ievu Alenčiku (soprāns), kā arī dalīsimies savos stāstos un tradīcijās. Pasākumu vadīs Ansis Bogustovs.

Galdiņu rezervēšana un biļešu iepriekšpārdošana Jēkabpils Tautas nama kasē.

Festivāla “Latvijas Goda aplis” ietvaros 17. decembrī plkst. 14.00 Jēkabpils Tautas namā Jēkabpils kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā sniegs iespēju baudīt klasiskās mūzikas skaņdarbus profesionālā un izjustā izpildījumā. Koncerts rosinās uz pārdomām. Tas ir svētku gaidīšanas laiks, kad ikviens aicināts sakārtot domas un atvērt sirdis, lai tajās var ienākt miers.

Pasākums bez ieejas maksas.

Krustpils kultūras namā 17. decembrī plkst. 16.00 izskanēs Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu pilna koncertprogramma “Es piederu Tev – Tu man”. Muzicēs Normunds Zušs, Ingars Puncuļs, Ingrīda Balode, Ieva Grēvele, Vadims Miļeščenkovs un Vitolds Gorņevs. Mūziķi bez lieka skaļuma un trokšņa, kaut uz brīdi vēlas klausītājiem dāvāt to sirds siltumu un mieru, kas pārņem, laužoties cauri garākajām ziemas naktīm pretī jaunai gaismai, pretī jaunai cerībai, pretī brīnumam.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

18. decembrī plkst. 19.00 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā koncertā “Ir klusa nakts” koncertēs Dināra Rudāne un Ingus Pētersons. Tā būs klusināta un niansēta saruna ar klausītāju, atgriežoties siltās bērnības atmiņās par pirmajiem Ziemassvētkiem ģimenes lokā.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

22. decembrī plkst. 18.00 Krustpils kultūras namā mazākie pasākumu apmeklētāji aicināti uz koncertstāstu “Ezītis miglā”. Šis ir stāsts par mazo ezīti, kas iet apciemot savu draugu Lācēnu – abiem zvaigznes jāizskaita, aveņu tēja jāpadzer. Bet, kad pēkšņi uzkrīt migla, pasaule Ezītim izliekas pavisam citāda.

Tik daudz piedzīvotā, tik daudz noskaņu, tik daudz izjūtu – un tas viss vienā vien Ezīša pastaigā. Prieks par skaistajām zvaigznēm, pārsteigums par miglu un sniegu, izbailes no Pūces, rūpes par Zirdziņu, draudzība ar Sunīti, ļaušanās upes straumei un visbeidzot – sildīšanās pie uguns un jaukās sarunas un tējas dzeršana ar Lācēnu. “Ja kādam stāstīšu – neticēs!” saka Ezītis. Bet šo brīnišķīgo stāstu tik ticami piepildīs Rahmaņinova, Prokofjeva, Šostakoviča un citu komponistu mūzika.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

23. decembrī plkst. 13.00 Krustpils kultūras namā “ienāks” satraukumu pilnais burvju mežs – Lapzemē notiks Multivīzijas konkurss, kurā aicināts piedalīties ikviens. No vecīša saņemta telegramma: “Jaungada vakarā visi tiek aicināti uz Multivīzijas konkursu Lapzemē! Slavenie multfilmu varoņi gaida jūs. Lai skan dziesmas!”. Meža estrādē savus priekšnesumus pēc kārtas radīs mīļākie pasaku varoņi, dziedot “Zelta hītus”.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

23. decembrī plkst. 15.00 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā akustiskās koncertprogrammas “Adventes pirmo sveci iededzot” koncertā uzstāsies mūziķe Ineta Rudzīte.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

23. decembrī plkst. 16.00 Jēkabpils Tautas namā bērnu vokālo ansambļu “Kamolītis” un “Supermeitenes” dalībnieki un vadītāja Iveta Januševska aicina uz muzikālu stāstu “Piparkūku sirds”. Jau piekto gadu pēc kārtas dziedošie kolektīvi kopā ar skolotāju Ivetu iestudē muzikālu pasaku, vēloties saviem mīļajiem skatītājiem uzburt priecīgu pirmssvētku noskaņojumu. Izrādes idejas pamatā Margaritas Stārastes pasaka “Piparkūku sirds”.

Pasākums bez ieejas maksas.

Krustpils kultūras namā 23. decembrī plkst. 17.00 plkst. uz skatuves kāps operetes “Misters Ikss” varoņi. Šīs operetes darbība norisinās “Čizenelli” cirkā: akrobāti, žonglieri, nāvējošs cilvēka lidojums zem cirka kupola. Visi pilsētas iedzīvotāji cenšas nokļūt cirkā, lai ar savām acīm ieraudzītu Mistera Iksa nāvējošo numuru.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Kino Mītnē Jēkabpils Tautas namā no 27. līdz 29. decembrim divreiz dienā – plkst. 15.00 un plkst. 18.00 – būs skatāma animācijas filma “Sniega karaliene 3: Uguns un Ledus”. Pēc varonīgajām uzvarām pār Sniega karalieni un Sniega karali Gerdu urda nemiers. Viņa sapņo atrast savus vecākus, kurus reiz Ziemeļu vējš viņai atņēma. Gerda un viņas uzticamie draugi nolemj doties riskantā, bet piedzīvojumu un jaunu izaicinājumu bagātā ceļojumā.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē.

27. decembrī plkst. 17.00 Jēkabpils Tautas namā uz koncertu “Krāsainās ziemas dziesmiņas” aicina bērnu vokālais ansamblis “Dziesmiņa” un tā vadītāja Ligindra Veide.

Pasākums bez ieejas maksas.

28. decembrī plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā norisināsies YAMAHA mūzikas skolas Jēkabpils filiāles audzēkņu koncerts.

Pasākums bez ieejas maksas.

Krustpils kultūras namā mūziķis uzstāsies 30. decembrī plkst. 19.00 ar koncertšovu “Es domāšu par tevi” viesosies dziedātājs Lauris Reiniks. Pazīstamākās melodijas, gaismu šovs, enerģiskas dejas, smaidīga un dziedoša publika, iespēja iegādāties jauno nošu grāmatu un CD ar labākajām dziesmām, kā arī satikšanās ar mūziķi, iespēja saņemt autogrāfu un nofotografēties.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Naktī uz 1. janvāri – plkst. 00.30 – Vecpilsētas laukumā sāksies Jaungada nakts uzvedums. Tas būs jau tradicionāls uzvedums, kurā atvadīsimies no Gaiļa un atskatīsimies uz to, kas noticis mūsu pilsētā. Pēc tam “stafeti pārņems” Suns, kurš vēstīs, ko mums sagaidīt no 2018. gada. Pēc uzveduma – Jēkabpils domes priekšsēdētāja Raivja Ragaiņa uzruna un svētku uguņošana. Par muzikālo pavadījumu pēc salūta – līdz plkst. 2.00 – gādās DJ.

Pasākums bez ieejas maksas

Plkst. 1.00 Jēkabpils Tautas namā sāksies Gadu mijas balle kopā ar grupu “Kalna ielas muzikanti”. Ieeja ballē jau no plkst. 23.30.

Galdiņu rezervēšana un biļešu iepriekšpārdošana Jēkabpils Tautas nama kasē. Rezervētās biļetes jāizpērk līdz 28. decembrim!

Svinēsim svētkus kopā! Lai laimīgs Jaunais 2018. gads!

 

Jēkabpils Kultūras pārvalde

Atpakaļ